Buğday tanesi filmi engellerin sesi oldu

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayatını konu alan filmde gözyaşı var umut var acı var dayanma gücü ve sabırlı olma ruhu var.

Buğday tanesi filmi engellerin sesi oldu

Henüz bir bebek iken buğday tarlasında çıkan bir yangın sonucu vücudunun büyük bir bölümünde kalıcı yanıklar oluşan ve ellerini kaybeden Serkan’ın hayata tutunma mücadelesini ve kendi gibi olan milyonlara umut olma hikayesini anlatıyor.

bugday-tanesi-filmi-engellerin-sesi-oldu.jpeg

İstanbul Milletvekili Serkan Bayramın hayatını anlatan kitaptan esinlenerek sinemaya uyarlanan 'Buğday Tanesi' Filmi dünyayı adeta sarsmaya devam ediyor. Avrupa'da yılın filmi olarak ödüle layık görülen ve tüm dünyanın ilgi odağı olan film, ülkemizin kültür ve sanat alanlarında kat ettiği mesafe bakımından da çok önemli rol oynuyor.. Gişe rekorları kıran film tüm dünyanın ilgi odağı olurken, ülkemizin kültür ve sanat alanlarındaki tanımında büyük rol oynuyor.

bugday-tanesi-filmi-engellerin-sesi-oldu-001.jpeg

Filmin hem ülkemizde hem de dünyada büyük ilgi görmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirten Milletvekili Serkan Bayram köşe yazarımız Ahmet Külekçi’ye yaptığı açıklamada “ Bizleri bu anlamlı ödüllere layık görenlere Buğday Tanesi ekibi adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu filmde büyük bir emek var çaba var samimiyet var. Ülkem adına çok gururluyum. Her platformda bu filmin çıkışını amacını hedeflerini anlatmaya devam edeceğim. Hayata tutunmanın direnmenin ve mücadelenin ne kadar kıymetli olduğunu dile getirmeye devam edeceğiz” dedi.

bugday-tanesi-filmi-engellerin-sesi-oldu-002.jpeg

Ülkemizde ve dünyada yaşayan engellilerin adeta sesi-soluğu-gözü olan “Buğday Tanesi” filmini Mersin ilimizde kendi site bahçesinde site sakinlerine izletmek isteyen Derya Altıner adlı vatandaş ise darp edildi. Bütün izinlerin alınmasına Derya hanımın darp edilmesine Dünya İş Derneği Başkanı Süreyya Yıldız ve yönetiminden(Lale Küçük ,Yaşar Çukur, Mete Sağlam ,Selçuk Çakar Burak, Abdurrahman Hopyar, Burak Oruç ,Süleyman Akkaya ,Şehriban Bozkurt, Ümmihan Özçelik, Hatice Suat Bozkurt) sert tepki geldi. Siyasi hiçbir amacı olmayan böylesine anlam ve duygusal yüklü bir filmi izletmek isteyen bir kadın vatandaşımızın şhow uğruna bir tepki ile karşılaşması ve darp edilmesi bizleri son derece üzmüştür diyen Yıldız “Yasal dava sürecini takip edecek hem kadına şiddet konusunda Derya hanımın hem de tüm dünyada alkışlanan engelli kardeşlerimize umut olan Buğday Tanesi filmine can veren vekilimiz Serkan beyin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler