Arda Turan ve Berkay Şahin hakim karşısında

Yaşadıkları kavga sonrası davalık olan futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin'in, müşteki-sanık olarak yargılanmalarına başlandı. Berkay'ın aylık gelir beyanı herkesi şok etti

Arda Turan ve Berkay Şahin hakim karşısında
banner432

Yaşadıkları kavga sonrası davalık olan futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin, müşteki-sanık olarak yargılanacakları dava kapsamında hakim karşısına çıktı.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, müşteki-sanık olan Arda Turan ve Berkay Şahin ile davanın müştekisi, Berkay Şahin'in eşi Özlem Şahin, avukatlarıyla birlikte katıldı.

Duruşmada kimlik tespiti yapılan Arda Turan, aylık gelirinin 300 bin avro olduğunu söylerken, şarkıcı olduğunu belirten Berkay Şahin ise bin lira aylık geliri olduğunu ifade etti.

Duruşma, Arda Turan'ın savunmasının alınmasıyla devam ediyor.

ARALARINA GÜVENLİK GÖREVLİSİ OTURTULDU

Duruşmanın yapılacağı salona Arda Turan arka kapıdan alınırken, Berkay Şahin ise eşi Özlem Şahin ile birlikte ön kapıdan giriş yaptı. Şahin ve eşi ile arkalarında oturan Arda Turan'ın arasına bir güvenlik görevlisinin oturtulması dikkat çekti. Tarafların yan yana gelmemesine özen gösterildiği görüldü.

19 Haziran'a ertelenen dava sonrası adliyeden ayrılan Arda Turan, "Konu zaten yargıda, çok fazla söylecek şey yok" dedi. 

İDDİANAMEDE İSTENEN CEZALAR

Başsavcılıkça hazırlanan iddianamede, müşteki-sanık Arda Turan'ın, "cinsel taciz, kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama, korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme ve ruhsatsız silah taşıma veya bulundurma'' suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar, müşteki-sanık Berkay Şahin'in ise, ''hakaret'' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Söz konusu iddianamede, Berkay Şahin'in eşi Özlem Şahin ile 10 Ekim 2018 gecesi Sarıyer Emirgan'daki bir eğlence mekanına gittiği, Özlem Şahin'in mekanda kendi arkadaşlarıyla eğlendiği sırada, Arda Turan'ın yanına giderek omzundan dürttüğü, Şahin ile selamlaştıkları ve Turan'ın bu sırada Şahin'e yönelik cinsel taciz içerikli sözler söylediği aktarılıyor.

Özlem Şahin'in bu durumu eşi Berkay Şahin'e anlattığı, bu kişinin, Burak Yılmaz ile oturan Arda Turan'ın yanına giderek, "Eşimi bırakıp yarım saate geliyorum, seninle konuşacağız." dediği anlatılan iddianamede, "Bu sırada, Arda Turan'ın Berkay'a kafa attığı, aralarında arbede yaşandığı, çevredeki kişilerce Şahin'in Turan'ın yanından uzaklaştırıldığı ve tedavisinin yapılması amacıyla hastaneye götürüldüğü kaydediliyor.

"TURAN YANINDA 6-7 KİŞİYLE HASTANEYE GİTTİ"

Arda Turan'ın ise mekana birlikte geldiği Burak Yılmaz tarafından evine götürüldüğü ve saat 06.20 sıralarında Berkay'ın tedavi gördüğü özel hastaneye, yanında 6-7 kişiyle gittiği belirtilen iddianamede, Turan'ın hastaneye girdikten sonra Şahin ile hastanenin içindeki bir odaya geçtikleri, Turan'ın yanında getirdiği ruhsatsız tabancayı çıkararak mermiyi ağzına verdiği, silahı Şahin'e uzatarak, "Senin eşin olduğunu bilmiyordum, yengeyi tanımıyordum, bilsem böyle bir şey yapar mıyım? İstersen vurabilirsin." dediği, Şahin'in elinden tabancayı alarak oturdukları yerdeki yan koltuğa bıraktığı belirtiliyor.

İddianamede, ikili arasında yaşanan diyaloğun ardından Turan'ın silahı alarak yere doğru bir el ateş ettiği anlatılırken, silah sesi üzerine Arda ve Berkay'ın bulunduğu odaya olay yerinde bulunanların geldiği, Berkay'ın gelen bu kişileri odadan gönderdiği, daha sonra Arda'nın hastaneden ayrılarak evine gittiği ifade ediliyor.

Berkay Şahin'in de aralarında bulunduğu 3 kişi hakkında "silahla tehdit" suçundan soruşturma yürütüldüğü hatırlatılan iddianamede, bu suçlamayla ilgili takipsizlik kararı verildiği kaydedildi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 12:48

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 3 hafta Önce

en dipten en üst gelire kadar çoğunluk vergi kaçırıyor. bunun gibilerden vergi alamayan devlet benzin araç ötv gibi dolaylı vergileri ağırlaştırıyor. bize herşey müstehak demek ki.

Serko61
Serko61 - 3 hafta Önce

Bu ülkede sadece askari ücretli den ve memurdan vergi alınıyor diyerleri vergiden muaftır vay vay vay.

vergisizler
vergisizler - 3 hafta Önce

daha düne kadar fatih terim asgari ücretten vergi ödüyordu.

Aristo
Aristo - 3 hafta Önce

Bu ülkede verğiyi bizim ğibi ğaribanlar dan alırlar biz kaçıramayız kazanmadığımızdan. Buda ğeçmiş dalğasını ironi yapmış hesapta 1000 lira ğelirim var diyerek ama asıl şu ibb takımının topçuları a bak sapık dolu takım Ronaldo tecavüzden davalık arda evli kadına tacizden şu hale bak devletin takımının utanmazlar hepsi orda buluşmuş sapıklar takımı

eaf
eaf - 3 hafta Önce

EN DAHA FAZLA KAZANIYOM YAA LAA

Hasan
Hasan - 3 hafta Önce

Yazık ya ada yılda hepi topu kırkbeş milyon kazanıyor. Bir de vergi mi ödesin Arda. Yazık milli sporcu. Ahlaklı, zeki çevik çapkın. Ecubana'ı topa doğru itip kendi kalesine gol attıracak kadar zeki bir sporcu.

banner393

banner426

banner443

banner441