7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

20.09.2013, 11:09

Limassol’u yen, Kayseri’ye gel..

Kayserispor- Trabzonspor

Karabük ve Limassol maçlarının kazanılmasına rağmen Trabzonspor’un ortaya koyduğu futbol, sanırım benim gibi taraftarları da pek memnun etmedi.

Bordo mavililer Avrupa maçlarındaki kazanma azimlerini maalesef  lige yansıtamıyorlar.

Ligdeki Karabükspor maçında Trabzonspor adına ne futbol vardı, ne de kazanma azmi.

Avrupa’daki Limassol maçında ise, futbol yine çok iyi olmasa da kazanma azminin sahaya yansıdığı görüldü.

Trabzonspor’un elindeki futbolcu kadrosu daha iyi futbol oynar görüşündeyim. Ama Colman ve Adrian inanılmaz laubali oynuyorlar.

Oyunu yönlendirecek, istediği gibi hızlandıracak olan bu iki futbolcu, maçın büyük bölümünde adeta keyif yapıyor gibi oynuyorlar. Oynadıkları zaman zaten Trabzonspor farkını gösteriyor.

Olocan’ın solbeke hapsedilmesine Mustafa Akçay dışında herkes karşıydı. Trabzonspor Olcan gibi bir futbolcun un hücum gücünden daha fazla yararlanmalıydı. Böyle futbolcu solbeke hapsedilemezdi.

Nitekim Mustafa hoca da gerçeği gördü ve Limassol maçında gerçek yerinde oynattı. Olcan, bütün atakların içindeydi. Rakip kaleyi en çok zorlayan futbolcu oldu.

Maoluda her geçen maçta üstüne koyuyor. Klas futbolcu olduğunu gösteriyor. Bosingwa henüz hazır değil.

Benim anlayamadığım Limassol maçındaki Bamba tercihi idi. Bu sezon hiç oynamayan, gönderilmesi için kadro dışı bırakılan bu futbolcunun, böyle bir maçta ilk onbirde oynatılması bana göre yanlış bir tercihti. Nitekim maça da Bamba’nın yaptığı hatalar damgasını vurdu.

Mustafa hoca sol bek için hiç  tereddütsüz Kadir Keleş’e güvenmeli. Tecrübesiz olsa da o mevkiide ilk defa oynayacaklardan daha faydalı olur kanaatindeyim.

Zaten Başkan Haciosmanoğlu da gençlerin oynaması için sürekli çağrı yapıyor. Öyleyse korkma hocam. Yusuf’u oynattın kazandın, şimdide Kadir Keleş’i oynat kazan.. Olcan’ı  hücumdan geri alma..

Yusuf Trabzonspor’un çok önemli kazanımıdır. Bu kazanımda hiç kuşkusuz Mustafa Akçay’ın çok büyük katkısı vardır. Böyle bir kadroda genç Yusuf’a güvenip sahaya sürmek, kendini ispat etmek isteyen bir teknik direktör için zor tercihtir.

Yusuf da kendisine güvenenleri mahcup etmiyor. Karabük maçının kahramanı, Limassol maçının da golcüsü oldu. Aynen devam Yusufum...

Kayseri maçı

Trabzonspor Avrupa maçlarında deplasmanda hep kazandı, ama ligde hep kaybetti. Avrupa maçlarında çok gol atıp az gol yerken, ligde ise deplasmanda henüz gol atamazken, kalesinde 5 gol gördü.

Bu tabloya bakarak Trabzonspor’un Kayserispor’u yenebileceği tahmininde bulunmak oldukça zor olsa gerek. Kayserispor sahanın her alanını çok iyi kullanan, takım oyunu oynayan bir karaktere sahip. Jaja ve Nobre’ninde oynayacak olması Trabzonspor’un işini daha da zorlaştıracak gibi..

İnşallah yanılırım ama bu maçı “Trabzonspor kazanır” diyebilmek için eldeki bilgiler ve oynanan futbol çok yeterli değil.( Tahmin:%60:0  %40:1)

Beşiktaş- Galatasaray(Tahmin:2)

Fenerbahçe- Elazığspor(Tahmin:1)

Rizespor- Bursaspor (Tahmin:%55:2 %45:0)

Karabükspor- Kayseri Erciyes(Tahmin:1)

Sivasspor- Kasımpaşa (Tahmin:%60:0 %40:1)

Eskişehirspor- Antalyaspor (Tahmin:1)

Konya Torku- Gençlerbirliği(Tahmin:2)

Akhisar- Gaziantep (Tahmin:%60:0  %40:2)

Yorumlar (12)
numan altuntaş 9 yıl önce
Dün akşam maç sanki mahalle maçı gibi. Böyle futbol mu olur Allah aşkına, ne bir top kontrolü ne koordinasyon, ne taktik, ne de beceri hiçbiri ama hiçbiri yoktu. Bu kadar silik futbol anlayışı ile ligde hangi takımı rahat yenebiliriz? Takımın bir disiplini olmadığı, takım futbolcuları olmadığı hallerinden belli, sakallarını geliştireceklerine futbollarını geliştirseler daha iyi olacak. Ne o öyle Mustafa Akçay tesislere mescid, kilise, havra açtıracağım dedi herkes sakal bıraktı, bunlar futbolcu olmayı bıraktı hacı, papaz, haham mı olmaya karar verdiler. Disiplin önce kendi düzenini sağlamak, kendine bakmakla olur. Sakal futbol oynamıyor, ayaklar oynuyor ama önce beyin yönlendirecek. Efsane geri döndü! Even döndü Bamba son Bamba pardon bomba
MURAT BAŞKAN 9 yıl önce
kadir keleş bekleyecek ocakbaşı. çünkü medya sizin gibi futbolu çok iyi bilen , keşke antröner olsaydım diye her gün için içini yiyen gazetecilerle dolu. bir hata yaptımı yer yer bitirirsiniz. çünkü size malzeme lazım. ama akçay ne diyor. CEVİZİN İÇİ DOLMADAN KABUK İNCELMEZ
ziyaorhan 9 yıl önce
çok şükür bizi favori göstermedin :) trabzonspor 2-1 kazanır pazartesi
levent şahin 9 yıl önce
Yazının içeriğine bakmadan eyvah acaba trabzona şans vermiş mi dedim. Beşiktaş maçında puan alırız dediniz alamadık, akhisar maçını kazanırız dediniz kaybettik, karabük maçını kazanamayız dediniz kazandık. Tutan sadece rize maçı. Kayseriye son yıllarda pek şansımız tutmuyor ancak siz şans vermediğiniz için galip gelme umutlarım arttı. kayseri maçını kazanabiliriz artık
recep ayar 9 yıl önce
Bamba nerde hata yapti, ben baska bir macmi izledim. Hatasi bombos kalemize giden topu cizgiden cikarmakmiydi. Penalti pozusyonu ise penelti degildi.
recep ayar 9 yıl önce
Önceden begenmiyordum ama takim haftatan haftaya düzeliyor.
fatih avanoz 9 yıl önce
Onur Bosingwa Mustafa AykutOlcan Zokara Aykut Yusuf Adrian Maoluda Henrıge

birde ocakbaşı yorum kesin galibiz 2

Beşiktaş- Galatasaray(Tahmin:2)

Fenerbahçe- Elazığspor(Tahmin:0)

Rizespor- Bursaspor (Tahmin:%55:1 %45:0)

Karabükspor- Kayseri Erciyes(Tahmin:1)

Sivasspor- Kasımpaşa (Tahmin:%60:2 %40:1)

Eskişehirspor- Antalyaspor (Tahmin:1)

Konya Torku- Gençlerbirliği(Tahmin:2)

Akhisar- Gaziantep (Tahmin:%60:1 %40:2)
kemal karahisar 9 yıl önce
numan kardeşime katılmakla birlikte bir parantezde sol pampa ya adam resmen eve dûşen yıldırım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@