Trabzon'da "İçimde Sanat Var" projesi ile gençler tiyatro deneyimi yaşayacak!

Trabzon Oda Tiyatrosu Derneği tarafından başlatılan 'İçimde Sanat Var' projesi ile gençleri tiyatroyla buluşturulacak.

Trabzon'da "İçimde Sanat Var" projesi ile gençler tiyatro deneyimi yaşayacak!

Avrupa Birliği tarafından desteklenen CultureCIVIC Kültür Sanat Destek Programı, Türkiye'de kültür ve sanatın gelişimine katkıda bulunan sivil toplum kuruluşları arasında öne çıkan Trabzon Oda Tiyatrosu Derneği tarafından başlatılan 'İçimde Sanat Var' projesi ile gençleri tiyatroyla buluşturuyor.

18-30 yaş aralığındaki daha önce tiyatro deneyimi yaşamamış gençler, 8 Kasım-15 Ocak tarihleri arasında tiyatroyla tanışıyor. Projenin ilk aşamasında, tiyatro pratiğinin beden-zihin bütünlüğü ilkesinden ilham alarak, beslenme, spor, psikoloji gibi çeşitli atölyeler düzenlenecek.

Ayrıca, katılımcılar yaratıcı drama ve Non-Formal Eğitim aktiviteleri gibi birçok ücretsiz eğitimden faydalanma şansına sahip olacaklar. Trabzon Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve Trabzon Oda Tiyatrosu Derneği Başkanı Mahir Elvan; Gençlere sanatın derinlikleriyle tanıştırdıklarını söyleyip, kendilerini geliştirmek için bu eşsiz fırsatı kaçırmamaları gerektiğini öneriyor.

Trabzon'da "İçimde Sanat Var" projesi ile gençler tiyatro deneyimi yaşayacak!

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler