7m


7m

hyundai

Trabzon Sanat Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun “KÖŞE”

Trabzon Sanat Tiyatrosu; 29.yılına girdiği şu günlerde,  yeni oyununun prömiyerini 28 Şubat akşamı yapacak.

Kültür/sanat 25.02.2022, 12:38 05.04.2022, 13:51
Trabzon Sanat Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun “KÖŞE”

Trabzon Sanat Tiyatrosu; oyunlarına bir yenisini daha ekliyor.

Trabzon’da ki amatör tiyatrolar arasında yer alan ve ülkeye bir çok genç tiyatrocu yetiştirmiş olan; Trabzon Sanat Tiyatrosu, 29. Yılında yeni bir oyununu sahneye koymanın heyecanı içerisinde, son hazırlıklarını yapıyor.

Tiyatronun kurucularından olan Necati Zengin, aynı zamanda yeni oyun ‘’KÖŞE’’nin de yönetmeni ve oyuncularından biri olarak sahnede yer alacak.

İranlı yazar Gulam Hüseyin Saedi yazdığı, Aydın Sardarinia’nın Türkçeye çevirdiği, Necati Zengin’in yönetmenliğini yaptığı, trajikomik tek perdelik oyun ‘’KÖŞE’’ önümüzdeki 28 Şubat pazartesi günü akşamı, saat.20.oo’de Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde ilk kez sahnelenerek prömiyeri yapılacak. Oyun sonrası salonda misafirlerine bir kokteylde sunacak olan Trabzon Sanat Tiyatrosu, bu oyununda kalabalık bir kadro ile sahnede olacak. Yaklaşık bir saat süren tek perdelik oyun daha sonra ilerleyen günlerde 02-10 mart tarihleri arasında, Trabzon’un Akçaabat ilçesinde düzenlenecek olan "Erol Günaydın 10. Tiyatro Günleri’’  içerisinde, 05 Mart günü saat 19.oo da da, Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde sahne alacak.

Ayrıca; yine mart ayının ortalarında,  Ankara’da davet edildiği bir festival günlerinde de sergilenecek olan "KÖŞE’’ yıl içerisinde Trabzon’da ve komşu il ve ilçelerde de zaman zaman sahne almaya devam edecek.

Oyunun afişini Barış Ersin Aydın’ın, dekorunu Nevzat Ofluoğlu’nun hazırladığı, teknik ekibinde Dilek Tunç ve Aygül Güner Aslan’ın yer aldığı "KÖŞE’’ oyunun oyuncu kadrosunda da; Necati Zengin, Nazlıcan Aksan, Cemre Can Avcı, Serkan Serbest, Ayşe Tayar, Nevzat Ofluoğlu, Gül Beşyıldız, Hüseyin Çevik, Gülşah Uzun ve Cumali Yardım yer alıyor.

Oyuna bir hayli ilgi olduğu gözlenirken, oyunun davetiyelerine Trabzon Sanat Tiyatrosu’ndan ulaşabilirler. Ayrıca oyunun davetiyelerini salona girişten de temin edebilirler.

Trabzon Sanat Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun “KÖŞE”

Trabzon Sanat Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun “KÖŞE”


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@