Orhan Çiftçi kimdir? Kırklareli Valisi eski sevgilisini kaçırıp ormanda dövdü mü

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi hakkındaki ormanda eski sevgilisini adamlarıyla birlikte darp ettiği ve ayağını öptürdüğü iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Orhan Çiftçi olayı hakkında detaylı bilgiler

Orhan Çiftçi kimdir? Kırklareli Valisi eski sevgilisini kaçırıp ormanda dövdü mü

Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde eski sevgilisini 4 kişiyle birlikte kaçırıp ormanda darp ettiği iddiasıyla gündemi sarsan Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi olayı günün en çok konuşulan konusu oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatılan ve müfettişlerin inceleme yaptığı Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi kimdir nerelidir evli mi eski sevgilisini ormanda dövdü mü? İşte tüm merak edilenler
 


Orhan Çiftçi kimdir? Kırklareli Valisi eski sevgilisini kaçırıp ormanda dövdü müVALİ ORHAN ÇİFTÇİ HAKKINDA ŞOK İDDİALAR

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi (52) ile 2 yıla yakın süren bir birlikteliklerinin olduğunu öne süren Meltem Ö. (48), şiddet uyguladığı gerekçesi ile aldırdığı koruma kararı sonrası İçişleri Bakanlığı başmüfettişine verdiği ifadede şu iddialarda bulundu:

“Orhan Çiftçi ve beraberindeki 4 kişi beni Bursa’da ormanlık bir alana götürerek 2 saate yakın darp etti. Bu kişilerin elinden, Çiftçi’nin zorlamasıyla, ayaklarının altını öperek kurtuldum.”

İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile harekete geçen Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın yürüttüğü inceleme dosyasına giren ifade, tutanak ve mahkeme kararlarına göre olaylar şöyle gelişti: Anne-babası hayatta olmayan Meltem Ö. Bursa’da tek başına yaşıyor. Ö., 30 yıla yakın bir süredir bir kamu kurumunda çalışıyor. 20 yıl önce başından bir evlilik geçen Ö.’nün evliliği bir yıl sürmüş. 

Evli, üç çocuk sahibi olan Çiftçi, 2014’te Mudanya’da kaymakam olarak görev yaparken Meltem Ö. ile ilişki yaşamaya başladı. İkilinin ilişkisi 2016 yılı ortalarına kadar sürdü. Bağcılar Kaymakamı olarak atanan Çiftçi, Ö.’ye, kendisinden ayrılmak istediğini söyledi. Ö., kabul etmedi.

Orhan Çiftçi kimdir? Kırklareli Valisi eski sevgilisini kaçırıp ormanda dövdü mü

BEN DE KENDİSİNE HAKARET ETTİM

Çiftçi, Ö’den uzaklaşmaya çalışırken ikili arasındaki tartışmaların dozu da arttı. Ö., kendisinin de Çiftçi’ye yönelik hakarete varan ifadeler kullandığını söylüyor. Bu durumun gerekçesini ifadesine ise şöyle anlattı: “Talep ettiği bir konudaki ısrarı beni kadın olarak ve kullanma biçimi olarak çok sarstı ve psikolojimi bozdu. Kadınlık gururumla oynamaması için onu uyardım. Daha önce de bir vali ile ilişkimin olduğunu ve o süreçte çok acı çektiğimi anlattım. Bağcılar’da kaymakam olarak görevine başlarken makamına gittim, kendisinden herhangi bir beklentimin olmadığını söyledim. Sadece ara dedim. Ancak hakarete uğradım. Ben de kendisine hakaret ettim. İntikam almak için günde sadece bir kere aramasını söyledim. Terk edilmiş olmak bende bir intikam duygusu oluşturdu.” 

Geçen yıl, 8 Mayıs’ta Çiftçi ve Ö. Bursa ile Mudanya arasında yer alan Bademli’de bir mağazanın önünde buluşmak için anlaştılar. Ancak Çiftçi, yalnız değildi. Çiftçinin arabasına eşlik eden bir araçtan inen bir kişi Meltem Ö.’ye saldırdı. Olay yerindeki kamera kayıtlarına Ö.’nün, bir kişi tarafından çenesinin altından yumrukla vurularak darp edildiği yansıdı. O sırada Çiftçi de otomobilden çıkarak arbedeyi izledi. Çiftçi ile birlikte gelen kişiler Ö.’yü de otomobile bindirerek Bademli-Bursa arasında bulunan Balat ormanlık alanına doğru yöneldi.
 

Meltem Ö. ifadesinde cep telefonuna el konulduğunu, yol boyunca darp edildiğini anlattı: “Ormana giderken ben arka koltuktaydım. Yanımda Orhan Çiftçi vardı. Yol boyunca beni darp etti. Ormanlık alanda beni arabaya kilitlediler. Arabaya her binen beni tehdit ediyor ve şiddet uyguluyordu. Kimi saçımı çekiyor, kimi bana vuruyordu.”

Orhan Çiftçi kimdir? Kırklareli Valisi eski sevgilisini kaçırıp ormanda dövdü mü
 

‘AYAKKABISININ ALTINI ÖPTÜRDÜ’

Ö., kendisini alıkoyan kişilerden kurtulmak için dakikalarca bağırdığını anlattı: “Ben direksiyonda, Orhan Çiftçi yanımda iken, ‘Telefonunu bir şartla veririm’ dedi ve ayakkabılarını yüzüme doğru uzatarak ‘Öpeceksin’ dedi. Öpmek istemeyip sol tarafa doğru dönünce, bir ayağı ile yüzüme vurdu. Sonra iki ayakkabısının da altını öptüm. Ondan sonra ‘gidebilirsin’ dedi.”

Ö. hakkındaki koruma kararı ise 15 Kasım’da 6 ay süre ile bir kez daha uzatıldı. Ancak bu karara hem Çiftçi hem Erdal A. itiraz etti. İtiraz sonrası Mudanya 2. Asliye Hukuk Mahkemesi 28 Kasım’da uzatma kararını kaldırdı. Bu arada, Kırklareli Valisi Çiftçi ve Erdal A.’nın başvurusu ile Kırklareli 2. Asliye Hukuk Mahkemesi 29 Eylül’de, Ö.’ye karşı koruma kararı verdi.

Orhan Çiftçi kimdir? Kırklareli Valisi eski sevgilisini kaçırıp ormanda dövdü mü

ORHAN ÇİFTÇİ KİMDİR?
 
1966 yılında Erzincan-Kemah'ta dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.
 
Yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Anabilim dalında tamamladı. Askerlik görevini ifa ettikten sonra bir süre ailesine ait işyerinde çalıştı.
 
1996 yılında İçişleri Bakanlığı'nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Kırşehir Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Kaymakam adaylığı döneminin değişik staj evrelerini tamamladıktan sonra İçişleri Bakanlığı tarafından 8 ay süre ile araştırma ve incelemelerde bulunmak üzere grup başkanı olarak İngiltere'ye gönderildi.

Orhan Çiftçi kimdir? Kırklareli Valisi eski sevgilisini kaçırıp ormanda dövdü mü

 
İngiltere dönüşü Kayseri-Sarıoğlan ve Bartın-Ulus ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 1999 yılında Milli Güvenlik Akademisinden 46. Dönem müdavimi olarak mezun oldu.
 
Denizli-Baklan Kaymakamlığı, Iğdır-Tuzluca Kaymakamlığı, Elazığ-Baskil Kaymakamlığı, Erzurum-Hınıs Kaymakamlığı, Malatya Vali Yardımcılığı, Sakarya-Ferizli Kaymakamlığı, Bursa-Mudanya Kaymakamlığı ve İstanbul Bağcılar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.
 
21.06.2017 tarih ve 30103 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Vali Atamaları Hakkında Karar” ile Kırklareli Valiliği görevine atanan Vali Orhan Çiftçi, evli 3 çocuk babası olup, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Orhan Çiftçi kimdir? Kırklareli Valisi eski sevgilisini kaçırıp ormanda dövdü mü

 
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 14:55


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aybüke Sancar
Aybüke Sancar - 8 ay Önce

İğreniyorum böyle vali süsü verilmiş mahlukattan. Bırak valiliği, insanlığı, erkekliği de bu kadar. Bir korumasız kadına karşı beş barbar erkek, yok mu şu kadının eşi dostu, akrabası, iade i ayakkabı öpüşü yaptırsınlar eşkiyalara..

banner426

banner443

banner441