AK Parti Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı Muhammet Balta kimdir?

AK Parti Vakfıkebir'de belediye başkan adayı olarak Muhammet Balta'yı gösterdi. Peki Muhammet Balta kimdir, ne iş yapmaktadır? İşte hakkındaki detaylar

AK Parti Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı Muhammet Balta kimdir?
banner432

Seçim sürecine girilirken belediye başkan adayları açıklanmaya devam ediyor. Bu noktada adaylarını tek tek duyuran AK Parti'de Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı mevcut başkan Muhammet Balta oldu. Peki Muhammet Balta kimdir, kaç yaşındadır, ne iş yapmaktadır? İşte detaylar

Muhammet Balta kimdir?

Muhammet Balta kimdir?

Mumammet BALTA, 1968 Yılında Vakfıkebir’ in Açıkalan Köyünde dogdu. ilkokul ve Lise tahsilini Vakfıkebir’ de tamamladı. 1992 yılında Ankara Hacattepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi’nden Maden Mühendisi olarak mezun oldu.1993 yılında Proje ortagı oldugu Plastik ve Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Karadeniz Plastik Madencilik San. Tic. Ltd. Şirketinde Genel Müdür olarak görev aldı.
2009 – 2013 yılları arasında Trabzon Ticaret San. Odasında meclis üyeligi yaptı.
2009 yılında AK Parti Vakfıkebir il Genel Meclis Üyeligine seçildi.
il genel Meclis Üyeligi süresince imar ve Bayındır Komisyon üyeligi, Ar-Ge ve Plan Bütçe Komisyon Baskanlıgı ve Encümen üyeligi görevlerinde bulundu. Avrupa birligi Destekli Yerel Yönetim Reformunun Devamına Destek ve güçlendirme projesi ve Vilayetler Hizmet Götürme Birligi Stratejik Plan hazırlanmasında çalıstı.
Trabzon’ da 470 köyün Çöp Toplama Projesine öncülük etti. Bu projeyle Trabzon’un bütün köylerinde çöplerin toplanması saglandı.
Çesitli Sivil Toplum Kuruluslarında yöneticilik yapan Muhammet BALTA, evli ve üç çocuk babasıdır.
30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Vakfıkebir Belediye Başkanı seçildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 17:53

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri

banner393

banner426

banner463

banner441

banner462