Erdoğan’ın ‘başörtüsüne yasal güvence’ tartışmasında ‘anayasa’ için çağrı yaptığı Kılıçdaroğlu, ”Eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa her türlü desteği vermeye hazırız” yanıtı geldi.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, bıçaklı saldırıda yaralandı Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, bıçaklı saldırıda yaralandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gece ‘başörtüsüne yasal güvence’ye dair kanun teklifi sunacaklarını açıklamasına dair konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Eğer dürüstsen, samimiysen gelin çözümü yasa değil anayasa düzeyinde sağlayalım” demişti.

Erdoğan’ın çağrısına Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu, “Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız. Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: "Zehirli dili bırak artık"