Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan kabinede değişiklik olup olmayacağı ile ilgili soru üzerine “Seçime 8 ay kaldı. Kabine değişikliği yapmak işletmecilik, yöneticilik açısından da sağlıklı bir şey olmasa gerek. Futbola denk geliyor. Baktın adam sakatlandı ne yapacaksın? Fevkalade bir durum olursa böyle bir adım atılabilir. Kimliğimizden, değerlerimizden ödün vermeden değişime açık partiyiz. Kabineyi bayrak değişimi olarak ifade ettik.” dedi.

HSK atamaları Resmi Gazete'de! İşte Trabzon'a gelenler ve gidenler HSK atamaları Resmi Gazete'de! İşte Trabzon'a gelenler ve gidenler

Milletvekili ve Parti içinde kadrolarla ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Futbol takımlarında bile transfer mevsiminde bile A'dan Z'ye değişmez. Nerede aksama varsa bakılır. Mevcut omurgayı korursun, takviyeleri alırsın. AK Parti'nin içerisinde nerelerde aksama varsa, aksamaların olduğu bölümleri inşallah tabii ki değişikliğe tabi tutarak, iller bazında olur, yönetimdeki yapı içerisinde olur. Bu değişiklikleri yaparak, çok daha güçlü kadroyla inşallah yeni seçime hazırlanmak gerekir. Cumhur İttifakı olarak ayrıca durumumuz söz konusu. Dayanışma içerisinde bu işi başaracağız.” ifadelerini kullandı.