TV’lere bağlanarak yaptığı siyaset yorumları ile son dönemde dikkat çeken isimlerden biri olan İlteriş Ergun’un kim oldu merak konusu oldu. İlteriş Ergun Kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? İlteriş Ergun’un babası kimdir? Bütün ayrıntılar haberimizde…

İlteriş Ergun Kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? İlteriş Ergun’un babası kimdir?

Seçimlerin yaklaşması sonrası siyasi arenada hareketli günler yaşanıyor. Bu hareketli günlerin içerisinde öne çıkan isimler herkes tarafından merak ediliyor. Son dönemde TV’lere bağlanarak yaptığı siyasi değerlendirmelerle adından söz ettiren İlteriş Ergun’un kim olduğu da merak edilenlerden biri oldu.

İlteriş Ergun hakkında çeşitli kaynaklardan aramalar yapılıyor.

İLTERİŞ ERGUN KİMDİR?

İlteriş Ergun 2009 - 2014 yılları arasında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi bölümünde lisansını tamamlamıştır.

2014 Yılından bu yana Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümünde Bütünleşik Doktora yapmaktadır.

İlteriş Ergun Kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? İlteriş Ergun’un babası kimdir?

Almaş Bakiyev ile 2021'de evlenen Ergun'un nikah şahitliklerini İYİ Parti Lider Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yapmıştır.

Babası İYİ Parti’de Muğla Milletvekili olan Metin Ergun’dur.

İlteriş Ergun Kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? İlteriş Ergun’un babası kimdir?

METİN ERGUN KİMDİR?

Metin Ergun, 23 Şubat 1963'te Muğla ili Milas ilçesi Kargıcak köyünde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Nazife'dir. Metin Ergün, öğretim Üyesi; Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek Lisansını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, Doktorasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı.

Erzurum Atatürk ve Konya Selçuk Üniversiteleri Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1996'da doçent, 2006'da profesör unvanını aldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi'nde Öğretim Üyeliği görevinde bulundu. 21. Dönem Muğla Milletvekili. İyi düzeyde İngilizce ve Rusça bilen Ergun, evli ve 2 çocuk babasıdır.