7m

Çapkınoğlu

Maskenin zorunlu olduğu il sayısı 33'e çıktı

Iğdır'da da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı; yasağın uygulandığı kent sayısı 33'e yükseldi.

Iğdır 22.05.2020, 10:01
Maskenin zorunlu olduğu il sayısı 33'e çıktı

Iğdır'da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Böylelikle maskesiz sokağa çıkma yasağının olduğu il sayısı 33'e yükseldi.

Iğdır İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Yardımcısı Aydın Börü'nün başkanlığında valilik toplantı salonunda bir araya geldi. Kovid-19 ile mücadele çalışmalarının ele alındığı toplantıda, kent genelinde sürekli olarak maske takılmasına ve maske takma kuralına uymayanlara cezai işlem yapılmasına karar verildi.

HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?

Koronavirüs salgını nedeniyle Mardin, Malatya, Bursa, Kocaeli, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Zonguldak, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu ve Amasya'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.


Yorumlar (2)
Ali 2 yıl önce
Aynı kakarı burda da bekliyorum sayın Vali be yetkililer soklarda umarsamaz insanlar çoğalıyor bir kişi bile takmazsa diğerlerin takması hiç bir anlam ifade etmiyor lütfen Trabzon için geç olmadan erken davranın zonra üzülen yine olacağız.
GÖKTÜRK 2 yıl önce
BİZİM TRABZON ISRARLA MASKEYİ ZORUNLU YAPMIYOR ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@