Hilesiz hurdasız bir seçim yaşadık

Bu seçimin hilesi hurdası yok arkadaş. Muhalefetin en güçlü adayı Muharrem İNCE dün gece çıktı ‘adam kazandı’ dedi. 

Kaybetmeyi bilmek de büyük bir erdem tabi.

Bu cümlesi de spekülasyonlara bir son verdi. İnsanlar birbiriyle kavga içerisinde olmadı.

Türkiye’nin ilk Başkan’ı Recep Tayyip ERDOĞAN, son Başbakan’ı da Binali YILDIRIM oldu. Tebrik ediyoruz, inşallah gelecek 5 yıl içerisinde Türkiye’yi daha ileriye taşıyacaktır.

Trabzon’da AK Parti geçen seçime nazaran daha az oy aldı ve vekil sayısı 4’e düştü. CHP bir vekil ve yeni kurulan İyi Parti bir vekil çıkardı.

Trabzon da Türkiye de seçimini yaptı. Bu süreçten sonra seçilenlerden vaatlerini yerine getirmelerini sağlamak için seçmen olarak takipte olmalıyız.

5 yıl içerisinde hepimizin tek amacı Türkiye’yi daha yaşanabilir bir ülke haline getirmek olmalı.

%90’lara yaklaşan seçimlere katılım oranı ile Türkiye demokrasiyi sonuna kadar yaşamıştır. Bu nedenle kim kime oy verdi sorularını bırakıp ülkemizin geleceğine kafa yormalıyız. Ayrıştırmadan tek vücut halinde hareket etmeliyiz.

Ülkemizin ve ilimizin geleceği için sorunları doğru tespit ederek bu sorunları çözmek için bir olmalıyız. 

Bahane yerine proje üretmeliyiz, üniversitelerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı daha aktif çalıştırmalıyız.

Kısacası seçmen olarak oy verdiğimiz vekilleri seçimden seçime görmemeliyiz. 

2023 yılında teknolojiyi daha yakından takip eden, kendi ürettiği aracı kullanan, üniversitelerde daha çok bilgi üreten, kutuplaşma kelimesini lügatından çıkartan bir Türkiye için bu seçimlerin hepimize ama hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Unutulmamalıdır ki; ‘Devlet yönetimine halkın katılması demokrasinin temelidir.’

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergin genç
Ergin genç - 7 ay Önce

Hilesiz demeniz bile şüphe uyandırıyor
Ayrıca seçim şartlari herkes için eşitmiydi
Binalar boyu afişler ve masraflar evlatlarımızın kaç yıllık geleceği kayboldu bunu neden yazmıyorsun
Senide bu günden sonra okumuyorum

Erhan EROĞLU
Erhan EROĞLU @Ergin genç - 7 ay Önce

Ergin Bey Merhaba; seçimlerin hilesiz hurdasız geçtiğini ben değil muhalefetin bir numaralı adamı Muharrem İNCE söylüyor. Fox TV muhabirinin watsappdan kendisine ‘ Başkanım seçimi nasıl değerlendiriyorsunuz? ‘ yazısına gece 00:00 sularında verdiği cevapla ‘adam kazandı’ diyen kendisi. Yani nasıl güzel bir erdemdir ki çamur atmadan kaybettiğini kabul etti. Meral AKŞENER millete YSK’nın önünde sabaha kadar oturacağım beni oradan kazıyamazlar dedi. Neden oturmadı demek ki oturmasını gerektiren bir sebep oluşmadı. İllaki bazı eksiklikler, aksaklıklar ve kavgalar yaşanmıştır ama bu geneli düşündüğümüzde seçime etki eden bir sonuç yaratmadı. Bu saatten sonra ayrıştırmadan bir olarak yolumuza devam etmeliyiz. Önümüzde 5 sene var herkes 5 sene sonra sandıkta yine seçimini yapar ve buna sandık karar verir. Seçim şartları tabi ki herkes için aynı değildi bunu ben de savunuyorum devletten ödenek alan partiler arasında eşitsizlik vardı ama bu kanun böyle mevcut kanunu eleştirecek bir halimiz yok. Onun dışında tabi ki TRT’ye çıkan siyasilerin konuşma sürelerinde adaletsizlik var gibi gibi bir sürü konu yani. Benim kısaca demek istediğim şey %90’a yaklaşan bir seçimlere katılma oranı bu ülkede demokrasi olduğunu göstermiştir, hilenin hurdanın olmadığını parti liderleri ifade etmiştir. Zaten varsa da bunu açığa çıkartmıyorlarsa kusura bakmayın ama muhalefet yapmasınlar. En son cümlenize gelecek olursak benim yazılarımı okumamanız açıkçası beni üzer çünkü ben hiçbir zaman taraf olarak yazı yazmam Ergin kardeşim, eğer daha yakından tanımak istersen ve bu konuları enine boyuna konuşmak istersen oturur birer çay içeriz. Sevgiler ve saygılar.

ahmet
ahmet - 7 ay Önce

hangi ulkede yasiyon birader....:):)

Erhan EROĞLU
Erhan EROĞLU @ahmet - 7 ay Önce

Ahmet Bey Merhaba; bildiğiniz ama bizim bilmediğimiz bir şey varsa kanıtları ile paylaşın biz de görelim. Yorumun için teşekkürler :)

mavi firtina
mavi firtina - 7 ay Önce

hillesiz hurdasizmis trt muharrem inceye nekadar süre verdi,ohalde secime gidildi bukadarda olunmazki akp nin dev pankartlari sizin cebinizden cikti,bunlari yok saymak kafayi kuma gömmeye benzer.

Erhan EROĞLU
Erhan EROĞLU @mavi firtina - 7 ay Önce

Merhaba Mavi Fırtına, Ergin GENÇ Bey'e yazdığım cevabı okursanız aslında sizin yorumunuza da cevap olabilir. Partilere yapılan ödeneklerin farklı bir şekilde yeniden ele alınmasını tartışalım ya da TRT'de adaylara verilen süreleri tartışalım. Fakat dün yapılan seçim yani 08:00-17:00 ve sandıklar açıldıktan sonraki süreçte hile ve hurda yok. Ne demek istediğimi anlamak isteyen anlar, yorumunuz için teşekkür ediyorum. Muhalefetlerin liderleri hile hurda olmadığını kabul ediyor ama seçmen etmiyor. Ne diyelim ki, o zaman muhalefet yapmasınlar.

As61
As61 - 7 ay Önce

Adamların iflahı kesildi sandıkları hırsızlardan korumaktan sonra ohal de seçim ne demek adil olmayan devletin bütün imkanlarını kullanan biri ve hiç kullanamayan diğerleri .yazmakla bitmez olay bitti ama senin dediğin gibi değil.Sende haklısın .......... pirim yaptığı dönemdeyiz.

Erhan EROĞLU
Erhan EROĞLU @As61 - 7 ay Önce

Güzel kardeşim beni tanımadığın için bu şekilde yorum yapmanı doğal karşılıyorum. Bu yaşıma kadar kimseye prim yapmak için ekstra bir şey yapmadım. Allah'a şükür duruşumuz her zaman doğrudan ve adaletten yana oldu. Yazdığın yorum ve yazdığım köşe yazısı ile ilgili bir bağlantı kuramadım. Seçim öncesindeki mevcut durumu bütün adaylar bilerek seçime gitti ve sonuç ortaya çıktı. Öncesinde olmaması gereken durumlar tabi ki tartışılır fakat çalınan oy vs olmadı diye düşünüyorum. Eğer olsaydı muhalefet bu işin peşini bırakmazdı. Bu saatten sonra seçmenler olarak bir ve beraber olmalıyız. Saygılar ve sevgiler. Yorumunuz için teşekkürler.

Kenan
Kenan - 7 ay Önce

yorum yapalım şu hainlere.trabzondan hdp ye kim oy vermiş hain kansızlar.bunlar tespit edilip vatandaşlıktan atılmalı.düzköyden nasıl o kadar oy çıkar hdpkk ya iyice hainleşmişsiniz

komiksiniz
komiksiniz - 7 ay Önce

banu avar hanım efendinn başkanlık sistemi ve birbirine yaslanan iki ana parti belgeselini izleyin. herşey tiyatro. yine kandırıldık. bu seçim denen zırvalık sayesinde yine meclisde teröristler var. biraz aklı başında olan sorar. chpkk diye diye tükürükler saçtınız, al güç sende kapatsana terörist partiyi. kapatmazsın değil mi? pkk sizi tükürükle boğar diyen zeydan aşiretinin zeysuyu tsk ya ihale edilir. aşiretin bir kardeşi hdpden diğeri akepeden vekildir. bu partiye terörist diyip onu kapatma girişiminde bulunmayan da teröristtir benim için. oy devşirmeleri güneydoğudan yapılmıştır. bir de çıkıp demezler mi kürtler kontrol altında olması için partileri meclisde olmalı yoksa pkk azar diye. sanki bu güne kadar meclisde olan parti uganda partisi. velhasıl bunları düşünecek zekaya sahip milletimiz olmadıkça sefillik baki kalacak. daha hak adalet dersem iki olsun. beter olun, köle olun, borunu abd çıkarsın sen de kefen giyip mezdeke oyna...

Erhan EROĞLU
Erhan EROĞLU @komiksiniz - 7 ay Önce

Arkadaşlar az önce CHP Genel Başkanı televizyona çıktı ve dedi ki; Sandıkta değil, demokraside hile var, eşit şartlarda yarış yapılmadı. Yazımızda da diyoruz ki ‘seçim hilesiz hurdasız sona erdi’ burada anlamadığımız ya da anlamak istemediğimiz ne var ben açıkçası çözemedim. Muhalefet üzerine düşen görevi yapmıyorsa burada insanları suçlamanın kutuplaşmanın gerçekten ne anlamı var soruyorum? Seçim öncesindeki mevcut durum tartışılır eyvAllah fakat seçime girip kaybedince eskiyi konuşmak çok da mantıklı olmuyor. Seçimlerde oy çalınmadı, seçimlerde sandıklar başka sandıklarla değiştirilmedi, seçimlerde ıslak imzalı seçim sonuçları AK Parti’de olduğu gibi, CHP’de MHP’de, İyi Parti’de ve diğer partilerde de mevcut. Sandıktan çıkan ile kağıtta yazan farklı değil. Herkesin elinde de bu dokümanlar var madem hile hurda oldu çıkıp açıklar ilgili kişiler. Fakat seçim sonunda Kemal Kılıçdaroğlu koltuğunu koruma, Muharrem İnce o koltuğu kapma peşinde olup da seçim sonuçlarıyla ilgili mantıklı bir değerlendirme yapmazlarsa. Sizler ve bizler gibi masumane düşünen insanlar kavga eder. İnşAllah birbirimizi doğru anlamışızdır. Sevgiler ve saygılar.


banner443