banner556

Zorluoğlu balıkçıların sorunlarını dinledi

Murat Zorluoğlu balıkçılarla bir araya geldi.

Gündem 13.03.2019, 09:23 13.03.2019, 09:35
Zorluoğlu balıkçıların sorunlarını dinledi

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, Beşirli Çınaraltı, Akazı ve Yıldızlı su ürünleri kooperatiflerinin yönetimi ve üyelerinden oluşan balıkçı esnafıyla kahvaltı programında buluştu.

Trabzon’da önemli geçim kaynaklarından biri olan balıkçılık sektöründe uğraş veren balıkçı esnafının sorunlarını dinlemek ve 31 Mart yerel seçimleri için desteklerini almak üzere katıldığı programda konuşan Zorluoğlu, “Trabzon’a geldiğimden bu yana pek çok ortamda ifade ettiğim gibi şayet büyükşehir belediye başkanı seçilirsem belediye hizmetlerini istişare yoluyla hayata geçireceğiz. Bugün de sizlerle, balıkçı esnafımızın sorunlarını konuşmak üzere bir araya geldik” dedi.

Zorluoğlu balıkçıların sorunlarını dinledi

Yapılan istişarelerde, Trabzon’daki balıkçı esnafının en önemli sorununun çekek yeri eksikliği olarak ortaya konduğunu belirten Zorluoğlu, “Elazığ ve Van'da valilik yaptığım dönemde, balıkçılık sektörü çok güçlü olan bu her iki ilde de balıkçı esnafımızla çok yakın mesai içerisinde çalıştık. Balıkçıları, balıkçı esnafının yaşamını, dürüstlüğünü, el emeği ile üretime katkı yapmalarını seviyoruz. Alnının teriyle para kazanan herkes başımızın üzerindedir. İnşallah balıkçı esnafımızla -nasip olur da seçilirsek- beraber çalışacağıma söz veriyorum” diye konuştu.

Seçim çalışmalarında Zorluoğlu’na destek vermek üzere sahaya inen AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta da uzun yıllar mesai arkadaşlığı da yaptığı Zorluoğlu’nun görev yaptığı yerlerde sevgi ve hoşgörü bıraktığını dile getirdi. Milletvekili Balta, Zorluoğlu’nun, birikimlerini doğup büyüdüğü, sevdası Trabzon’a aktarması ve memleketine hizmet etmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti’nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildiğini ifade etti.

Zorluoğlu balıkçıların sorunlarını dinledi

Yerel yönetimlerin, şehrin dinamikleri ile istişareye dayalı şekilde çalıştığı zaman çözemeyecekleri sorun kalmayacağını kaydeden Balta şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Murat Zorluoğlu’nu milletimiz kısa sürede bağrına bastı. Kendisini 31 Mart’ta Allah’ın izniyle başkan seçtiklerinde kentin sorunlarının tek tek çözüleceğine kesinlikle inanıyorum. Büyükşehirde Murat Zorluoğlu’na, Ortahisar’da avukat Ahmet Metin Genç’e destek istiyoruz. Zorluoğlu, şehrin eksiklerini tespit etmek için yoğun şekilde, gece gündüz çalıştı. Ben kendisinin samimiyetine, yeteneğine, liyakatine şahidim. Gerçekten Trabzon’da işimizi kolaylaştıracak.”

Toplantı, balıkçı esnafının Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu’na yönelttiği soru ve taleplerin dinlenerek notlar alınmasıyla sona erdi.

Zorluoğlu balıkçıların sorunlarını dinledi

Zorluoğlu balıkçıların sorunlarını dinledi

Zorluoğlu balıkçıların sorunlarını dinledi

Yorumlar (1)
50 defa sor bir defa yap ! 2 yıl önce
Belediye başkan adayının istişare yaklaşımı çok güzel olması gerekende budur bu şehirde karar vericiler yöneticilerimizdir ama Trabzon da bizde yaşıyoruz yaşadığımız yerlerin sorunlarını da çözüm yollarını da bizden daha iyi kimse bilemez. Kim seçilirse seçilsin inşAllah bizi yönetecek olanlar seçildikten sonra halkı unutmaz halk ile arasına mesafe koymaz sorunların etkin çözümü ve şehrimizin ve ülkemizin bir merdiven daha yukarı çıkması için bu şarttır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@