Zekeriya Beyaz'a Sert Çıkış

Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere önemli sorumluluk gerektiren görevlerde bulunan kişilerin oruç tutmamaları gerektiğini savunan İlahiyat Profesörü Zekeriya Beyaz'a sert yanıt geldi. Diyanet İşleri eski başkanlarından Prof. Dr. Süleyman Ateş, Beyaz'a ateş p

Zekeriya Beyaz'a Sert Çıkış

Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere önemli sorumluluk gerektiren görevlerde bulunan kişilerin oruç tutmamaları gerektiğini savunan İlahiyat Profesörü Zekeriya Beyaz'a sert yanıt geldi. Diyanet İşleri eski başkanlarından Prof. Dr. Süleyman Ateş, Beyaz'a ateş püskürdü. Beyaz'ı “Allah mısın, peygamber misin?” diye eleştiren Ateş, medyatik hocaların nabza göre şerbet verdiğini ve gittikleri kanala göre yorum yaptıklarını söyledi.

TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU

Süleyman Ateş, Zaman Gazetesi'nde yer alan röportajında Beyaz'ı kast- ederek “Geçen gün tüylerim diken diken oldu. Bir adam televizyonda din adına diyor ki; mevki sahipleri, devlet adamları oruç tutmamalı. Onların yapacağı iş millete hizmet etmek. Bunu söyleyebildi. Hayret ya Allah mısın, peygamber misin? Nasıl böyle bir şey söyleyebilirsin? Falan kanala gittim iki gün. İki tane hanım. İşte göğüsleri böyle açık. Saygı yok. Bir şey anlatıyorsun, itiraz ediyor. Sen nesin ya? Sen din adamı mısın? Bu işte uzman olan benim, sen değilsin dedim. Bir daha gitmedim” diye tepki gösterdi.

Kendisinin de istemeden de olsa ünlü olduğunu kabul eden Ateş, medyatik hocaların gittikleri kanallara göre yorumlarının değiştiğini söyledi.

DİNDEN PARA KAZANANLAR

Prof. Dr. Süleyman Ateş, bazı din adamlarını da din üzerinden para kazanmakla suçladı. Hatim satan hocaların varlığına değinen Ateş “Bazı televizyonlarda durmadan uyduruk hikâyeler anlatılıyor. Adam vuruldu, başını koltuğunun altına aldı da yürüdü, şu kadar da adam öldürdü, ondan sonra düştü öldü gibi şeyler. Ya böyle şey olur mu? Bu uydurma hikâyeler reyting sağlıyor; ama dine de zarar veriyor “ dedi. Ateş hurafe anlatmadığı için de, dindar kabul edilen gazeteler ve televizyonlar tarafından istenmediğini iddia etti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler