banner556

Yurtdışından Türkiye'ye getirildi, aklınca aşağıladı: Bu kara lekeyi nasıl silerim!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Macaristan'dan Bingöl'e getirilerek karantinaya alınan kişinin kentle ilgili yaptığı, "Budapeşte-Bingöl seferine tanık oldum resmen. Pasaportumdan bu kara lekeyi nasıl silerim" paylaşımı sonrası soruşturma başlatıldı.

Gündem 23.04.2020, 09:07
Yurtdışından Türkiye'ye getirildi, aklınca aşağıladı: Bu kara lekeyi nasıl silerim!

Macaristan'dan dün gece Bingöl'e gelen grup arasında bulunan P.P. Twitter hesabından pasaportundaki Bingöl giriş damgasını paylaşarak, "Havacılık tarihinde ilk kez gerçekleşen Budapeşte-Bingöl seferine tanık oldum resmen. Pasaportumdan bu kara lekeyi nasıl silerim" ifadesini kullandı.

P.P'nin bu paylaşımı tepkiye neden oldu.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI
Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, söz konusu paylaşımı yapan kişi hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Dün gece Macaristan'ın başkenti Budapeşte'den Bingöl'e gelen uçakta yer alan ve karantina altında bulunan P.P. adlı şahıs hakkında, yukarıdaki paylaşımı sebebiyle halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama suçundan soruşturma başlatılmıştır"

Macaristan'da bulunan 123 Türk vatandaşı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında dün gece Bingöl'e getirilerek, karantina sürecini geçirecekleri Gençlik ve Spor Bakanlığı Bingöl Kredi ve Yurtlar Kurumu Mürsel Paşa Öğrenci Yurdu'na yerleştirilmişti.

Yorumlar (13)
Kenan 10 ay önce
O kara lekeyi kendini camdan atarak silebilirsin mesela hain
İsimsiz 10 ay önce
Almicaksin ülkeye işte 35 yaş altini almicaksin. Bırakın orda napiolarsa napsinlar. Bunların neyine yardim ülkesini begenmeyen hainler.
Haktan Şaşmaz 10 ay önce
Vatanını sevmeyeni almayacaksın hatta vatandaşlıktan çıkaracaksın ama 35 yaş ne alaka ? Saçmalamışsın
Fersad 10 ay önce
Seni bu devlet almış memlekette götürmüş ayağına kadar hizmet etmiş senin dediğine bak şeref yoksunu adı herif bilim adamları aynı zamanda karekter testi bulmalı karaktersiz olanı atacan memleketten
Trabzonlu 10 ay önce
Gelmeseydin hain sizin gibi insanlar yüzünden ayrımcılık oluyor türk bayrağı dalğalanan her kare Türkiye cumhuriyeti toprağıdır beğenmiyorsan TERKET
OFLU KAPLAN 10 ay önce
BEN OLSAM HEMEN SINIR DIŞI EDERİM BU NANKÖR YARATIĞI.BU TİP INSANLARA İYİLIK YARAMAZ.ÜLKESİNİN BİR BÖLGESİNİ AŞAĞILAYAN BİRİSİ BU ÜLKEDE DURMASIN
Ali yılmaz 10 ay önce
Madem ülkeni beğenmiyordun neden geldin bunun gibiler vatan haini getirmesen ülkeni karararlar getirsen beğenmezler devletin buna harcadığı paraya yazık
Ali Papa 10 ay önce
Son birkaç senede, oğlumun görev yaptığı Muş ilimize ve yakın olduğu için Bingöl, Bitlis ve yakın
diğer il ve ilçelere gittim. Gece 01-02 saatlerinde bile hiç kimse rahatsız etmeden keyfimce cadde ve sokaklarında gezdim. Kötü kişiler her il ve ilçemizde olabilir ama çok büyük bir kitlemiz her karış toprağımızda herzaman birlik ve beraberlik içinde. Bu zor günlerimizde, bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere prim vermeyelim.
Bego 10 ay önce
Aynen iade edin gitsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@