banner526

banner533

banner513

YKS ve LGS sınavları ne zaman yapılacak?

YKS sınavı 27-28 Haziran'da, LGS sınavı 20 Haziran'da yapılacak

Gündem 04.05.2020, 20:30
YKS ve LGS sınavları ne zaman yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın 27-28 Haziran'da, Liseye Geçiş Sınavı 20 Haziran'da yapılacağını açıkladı.

Milyonlarca öğrencinin ve velinin merakla beklediği "Okullar ne zaman açılacak?", LGS ve YKS sınavları ne zaman yapılacak?" sorularının cevabı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitimle ilgili alınan kararları duyurdu.

Koronavirüs nedeniyle alınan önlemler yer alan okulların kapanması ve sınav tarihleriyle ilgili tartışmaların ardından yeni bir karar açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "Yükseköğretim Kurumları Sınavı 27-28 Haziran'da, Liseye Geçiş Sınavı 20 Haziran'da yapılacak. Askeri Öğrenci Sınavı 14 Haziran'da yapılacak" dedi.

Üniversiteler ise 15 Haziran'da Akademik Takvime geri dönebilecek.

Yorumlar (2)
Tursun 6 ay önce
Baştan beri söylüyorum lgs ye tüm öğrencileri almak tarihi bir hatadır 1 800 000 öğrenciden bahsediliyor sonra bakan çocukları düşünüyoruz deniyor eşitlik deniyor sonrada bu hikayelere kanalım diye bekleniyor öğretmenlerinizin çözemediği sooruları çözdürüyorsunuzz 4 yıl ayrı müfredat sınav ayrı birde örnek benim çocuğumun sınıfında okuyamıyan 8 sınıfntalebesi var şaşırmayın kerat cetvelini saymıyorum sınava girmek eşitlik falan değil popilist yaklaşımla ülke yönetiyorsunuz maske yok şifre yollayıp eczanelere koşturuyorsunuz
Oktay turan 6 ay önce
15_16_17 yaş online eğitimde oacak kolej eğitimi saat 14 de kadar sürüyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@