"Yine canım ciğerimdir"

Erdoğan'a en yakın isimlerden biri olan Beki'nin görevinden ayrılmasına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, Beki, konuyla ilgili olarak gün içinde açıklama yapacağını söyledi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başdanışmanı Akif Beki'nin görevinden isti

Gündem 06.01.2009, 13:29

Erdoğan'a en yakın isimlerden biri olan Beki'nin görevinden ayrılmasına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, Beki, konuyla ilgili olarak gün içinde açıklama yapacağını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başdanışmanı Akif Beki'nin görevinden istifasını bir görev değişikliği olarak nitelendirdi.

Başbakan Erdoğan, TBMM'ye gelişinde gazetecilerin başdanışmanı Akif Beki'nin görevinden ayrılmasıyla ilgili sorularını yanıtladı. Erdoğan, şöyle dedi: “Ne istifadır, ne görevden alınmadır. Şu anda bir görev değişikliği yapmayı kendileri arzu ettiler biz de olumlu karşıladık. Olay bu. Herhangi bir şey söz konusu değil. Akif benim yine kardeşim, yine canciğerimdir. O kadar."

'GAZETECİLİĞE DÖNMEK İSTİYORUM'

Beki, daha önce gazetecilik yaptığını, tekrar esas mesleğine dönme gününün geldiğini düşündüğünü söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bununla ilgili açıklama yaptığını belirten Akif Beki, “Karşılıklı anlayışla, büyük bir onurla 3.5 yıldır yaptığım görevimden ayrılıyorum. Görevden ayrılmamın, kendim için de yaptığım görev için de bir tazelenme imkanı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Yorumlar (1)
MAYTOROS 12 yıl önce
artık hizmete gazeteci olarak devam edecekk..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@