Yerli otomobilin yola çıkacağı tarih belli oldu

Yerli otomobil 2022'nin sonunda yollarda olacak.

Gündem 21.06.2020, 15:07 21.06.2020, 15:10
Yerli otomobilin yola çıkacağı tarih belli oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir televizyon programında yerli otomobile ilişkin yaptığı açıklamada, yerli otomobilin 2022 sonunda yollarda olacağını duyurdu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Varank, "Türkiye'nin Otomobili Projesi" hakkındaki son gelişmeleri anlatarak Kovid-19 süreci nedeniyle birkaç haftalık oynamalar olabileceğini ancak çalışmaların planlandığı şekilde devam ettiğini bildirdi.

2020'NİN SONUNDA YOLLARDA OLACAK

Yakın zamanda fabrika temellerinin atılacağını, marka ve pazarlama ile ilgili planlamaların yapılacağını bilgisini veren Varank, Türkiye'nin Otomobili'nin 2022'nin sonunda yollarda olacağını dile getirdi.

Varank, sanayi üretimine bakıldığında, haziranın ilk 2 haftasında OSB'lerdeki elektrik tüketiminin, mayıs ayından yüzde 26 daha fazla olduğunu, toparlanmanın da hızlı şekilde sürdüğünü söyledi.

2020'NİN İLK 5 AYINDA 67 MİLYAR LİRALIK YATIRIM TEŞVİK BELGESİ DÜZENLENDİ

Türkiye'nin, son iki çeyrekte güçlü bir ivme yakalayacağına inandığını vurgulayan Varank, "Senenin ilk 5 ayında 67 milyar liralık yatırım teşvik belgesi düzenlemişiz, bunlar hayata geçerse 110 binin üzerinde yeni istihdam oluşmasını öngörüyoruz. Aynı dönemde 5 bin 500 yeni üreticinin, sanayi siciline kayıt olduğunu, OSB'lerde 500 firmanın sıfırdan üretime geçtiğini görüyoruz. Yatırım iştahının devam etmesi bize gelecek açısından ümit veriyor. Türkiye, salgın döneminde türbülansa girmedi, hızlıca toparlanma dönemine gidiyoruz. Ülkemiz, bu mücadeleyi çok başarılı şekilde yürüttü" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Vatandaş 1 yıl önce
Daha fabrika temeli atılmamış 2022 yılında yollarda olacak deniliyor.hadi hayırlısı diyelim.İnşAllah diğer sözler gibi değildir vesselâm...
Ahmet61 1 yıl önce
3022 yılın sonunda olacakmış ????
fatih 1 yıl önce
tüm kamu kurumları ile bu kurumlardaki müdürden tutun, valiye tüm bürokrasinin yerli arabaya binmesi sağlanmalı
mehmet 1 yıl önce
Bizim birde ucagimiz vardi havalarda bir turlu inecek hava limani bulamadi.
Millet ile dalga gecmeyin.
YETER...
Ağresteralı 1 yıl önce
Hııııım heeeee mmm.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@