Yerli otomobilde önemli gelişme! İlk görüntüler paylaşıldı

Yerli otomobilin montajından ilk görüntüler paylaşıldı.

Gündem 18.07.2021, 17:18
Yerli otomobilde önemli gelişme! İlk görüntüler paylaşıldı

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Gemlik Tesisi'nde yerli araç çalışmaları devam ederken, otomobilin montajından ilk görüntüler paylaşıldı.

Yerli otomobilin üretim tesisinde çalışmalar son sürat devam ediyor. Yerli otomobilin üretiminden ise ilk görüntüler ortaya çıktı. TOGG’dan yapılan paylaşımda son duruma ilişkin bilgiler verildi.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Gemlik Tesisi'nde üretim ve montaj hatlarının kurulmasıyla 2022'nin son çeyreğinde ilk seri otomobilin banttan indirilmesi hedefleniyor.

TARİH VERİP DUYURDULAR 

Geçtiğimiz günlerde ise TOGG'dan yapılan açıklamaya göre, aynı çatı altında topladığı fonksiyonları, akıllı ve çevreci özellikleriyle "bir fabrikadan daha fazlası" olarak tanımlanan TOGG Gemlik Tesisi'nde inşaat çalışmaları birinci yılını doldurdu.

Şirket, zemin iyileştirmeyle başladığı inşaat çalışmalarında bir yılın sonunda çatı kapama sürecine geçti. Eylül sonunda tüm tesisin çatı kapama işlemlerinin tamamlanması planlanıyor.

Bir yıllık inşaat çalışmalarında arıtma, montaj, enerji, boya, gövde, giriş ve batarya birimlerinin temel güçlendirme çalışmaları tamamlanarak, üst yapı çalışmalarına geçildi.

Uzun terminli ekipman siparişlerinin verildiği TOGG Gemlik Tesisi'nde üretim ve montaj hatlarının kurulmasıyla 2022'nin son çeyreğinde ilk seri otomobilin banttan indirilmesi hedefleniyor. Tesiste üretim kapasitesi yıllık 175 bin adede ulaştığında toplam 4 bin 300 kişiye istihdam sağlanacak.

BİR YILDA YAPILAN ÇALIŞMALAR 

TOGG Gemlik Tesisi'nde bir yılda temel demir ve beton imalatının tamamı bitti. Çelik kolon imalatlarının yüzde 40'ı, yapısal çelik imalatının yüzde 17'si tamamlandı. Gövde tesisinde temel demir ve beton imaları tamamlanırken, prefabrik kolon imalatında yüzde 95, yapısal çelik imalatında yüzde 22 ilerleme sağlandı.

Montaj tesisinde temel demir imalatının yüzde 97'si, temel beton imalatının yüzde 90'ı, prefabrik kolon imalatının yüzde 47'si, temel altı yalıtımın tümü tamamlandı. Enerji tesisinde ise temel demir ve beton imalatı bitti.

TOGG hesabından yapılan paylaşımda, " 2022 yılının sonunda seri üretime hazırız. İnşaata başladığımız 18 Temmuz 2020 tarihinden bugüne geçen 1 yılda neler mi yaptık? Cevabı videomuzda." ifadeleri yer almıştı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
Hakkı kılıç 3 hafta önce
Sürekli ileri tarihe atılıyor...seri üretim...
Bilenbiri 3 hafta önce
Kim biz...hadi ordan ...!
Araba yapmak ha güldürmeyin beni. ....!
Der birileri ...!
TS61 3 hafta önce
bilemeyen biri yorum yazmisssss,eeee simdi bunun neresi yerli,batarya,karasori,jant,arac chipi,.,.,.,.,.,.bugün herseyi yparasin sorun yokki ama kime nasil satabilirsin.mesele bu.yolcu garantili balikesir havalimanina 18 aydir ucak inmiyor ama mutahit habire kazaniyor.
vakfikebirliler. 3 hafta önce
eyvahhhh almanya kiskancliktan catlayacak,eyyyyyyyy almanya bitiiin simdi,italyan menseeli montajimiz geliyorrrrrr.
OFLU61 3 hafta önce
audi,mercedes,bmw nasil arac satacaz diye tiril tiril titriyorlar.
TAMAM 3 hafta önce
YERLİMİ.... YA BUNA KARGALAR BİLE GÜLERKEN, ÜLKEMİZDE YERLİ OLDUĞUNA İNANANLAR VAR...
Vay bee 3 hafta önce
Vay be! Fabrika yok henüz, ama montaj başlamış. Daha geçenlerde’de olmayan Kanal İstanbul için de köprü yapımına başlanmıştı. Ben vizyon diye buna derim işte. Durmak yok, yola devam. Allah’ın izni ile 2023 te altından kanal geçmeyen köprülerimiz, sadece kaportası olan elektrikli arabalarımız olacak inşAllah...
oguz 3 hafta önce
gecen soyledikleri ucan araba bu herhalde hemen alip ay a cikacagim alman basbakani merkel hasetinden catliyor
GÜRKAN 3 hafta önce
Halbuki çöp toplayanlar, Katarlılar vb bu algılarla yaşayıp gidenler vardı.
TAMAM 3 hafta önce
YALANI YEME YİYOLAR...
çağatay 2 hafta önce
yerli olan ksım neresi acaba ismi sanırım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@