alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Yerli otomobil piste çıktı

Yerli otomobilde çalışmalar sürüyor.

Gündem 01.11.2021, 18:57
Yerli otomobil piste çıktı

2022 sonunda seri üretime geçmesi planlanan yerli otomobilde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Son durumu sosyal medyadan paylaşan TOGG'un videosu milyonların heyecanına heyecan kattı. Videoda banttan inip İstanbul Park'ta test edilen yerli otomobilin 4,8 saniyede 100 km hıza ulaştığı görülüyor. Yerli otomobil, bu özelliğiyle rakiplerine taş çıkaracak.

Togg'un sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda, Türkiye'nin Otomobili'nin üretim ve montaj sürecine ilişkin yeni detaylar paylaşılırken, aracın İstanbul Park pistindeki sürüş görüntüsü de videoda yer aldı.

"TEST MERKEZLERİNE GÖNDERDİK"

TOGG'dan Türkiye'nin Otomobili'ne ilişkin "Elektronik ve mekanik sistem onayı ile fonksiyonel prototip üretimi süreçleri Türkiye'de tamamlanan akıllı SUV cihazımız ön uygunluğunu aldı. Fonksiyonel prototiplerimizi güvenlik, termal, dayanım, dinamik ve performans testleri için akredite test merkezlerine gönderdik." ifadeleriyle paylaşım yapıldı.

4,8 SANİYEDE 100 KM HIZA ULAŞIYOR

Paylaşılmasının ardından kısa sürede yoğun ilgi gören videoda, TOGG mühendislerinin aracı sıfırdan başlayarak sürüşe hazır hale getirdiği ve aracın İstanbul Park pistinde test edildiği görülüyor. Otomobilin 0-100 km/s hızlanmasının 4,8 saniye olduğu aktarılan videoda, bu değerin araçta sürücüyle birlikte toplam dört yolcu varken elde edildiği bildirildi.

Öte yandan, TOGG Prototip Atölyesi'nde üretilen prototiplerin test için akredite test merkezlerine gönderildiği öğrenildi.


Yorumlar (2)
Ali KAYA 1 ay önce
Yerli ve milli uçakları havada, tankları karada yürüttüğünüz yalanları unutmadık. Haklısınız nasılsa bu yalanlara inananlar var.
Koç 61 1 ay önce
Eğer bu yerli otomobili işini gerçekten tutturursak bu yüzyıl Türk evladının yüz yılı olur.Millet olarak ufkumuzun açılmasına yeni teknoloji projelerine ilham vesile olacağına inanıyorum İnşAllah bu defa treni kaçırmayacağız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@