7m

7m

hyundai

Yerli aşıda flaş gelişme: Acil kullanım izni çıktı

Yerli aşı Turkovac için acil kullanım izni çıktı.

Gündem 22.12.2021, 12:19
Yerli aşıda flaş gelişme: Acil kullanım izni çıktı

Sağlık Bakanlığı'nın 25 Kasım'da acil kullanım için başvuruda bulunduğu yerli aşı TURKOVAC'a acil kullanım izni çıktı. Bu sonucun ardından Türkiye'nin yerli aşısı da koronavirüsle savaşta vatandaşın hizmetine sunulacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlığının 2022 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, yerli aşı TURKOVAC için Acil Kullanım Onayına başvurulduğunu açıklamıştı. Bakanın açıklamasının üzerinden yaklaşık 1 ay geçmesinin ardından tüm Türkiye'nin merakla beklediği haber geldi. TURKOVAC için Acil Kullanım Onayı resmen verilmiş oldu.

"YIL BİTMEDEN YAYGIN KULLANIMA GEÇİLECEK"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hedeflerinin yıl bitmeden yaygın kullanıma geçmek olduğunu belirterek, şunları ifade etmişti: Konuşmama başlamadan önce milletimiz için önemli bir müjdeyi vermek isterim. Yerli COVID-19 inaktif aşımız TURKOVAC bugün itibarıyla Acil Kullanım Onayına müracaat etmiştir. Yıl bitmeden yaygın kullanıma geçeceğini umut ediyorum. Hücreden aşıya kadar her aşaması ülkemizde ve ülkemiz bilim insanlarınca geliştirilen milli aşımızın ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlı, uğurlu olmasını dilerim."


Yorumlar (2)
xc 5 ay önce
salgın bitecek daha yeni çıktı aşı
vurgunu vuran vurdu zaten
qq 5 ay önce
siz niye hiç memnu değilsiniz kardeş?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@