7m

7m

hyundai

Yeni elektrik tarifesinin detayları ortaya çıktı

Milyonların merakla beklediği yeni elektrik tarife fiyatları için detaylar netleşiyor. Buna göre esnafa uygulanacak kademeli elektrik tarifesinde limit oranları ortaya çıktı.

Gündem 21.02.2022, 18:31
Yeni elektrik tarifesinin detayları ortaya çıktı

Konut, esnaf ve sivil toplum örgütleri başta olmak üzere milyonların beklediği yeni tarifesi fiyatları için detaylar netleşiyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CNN Türk Muhabiri Arda Erdoğan şu bilgileri aktardı:

ELEKTRİK FATURALARI NE KADAR DÜŞECEK?

Düzenlemenin 1 Mart tarihinden önce netleşmesi bekleniyor. Elektrik zamlarından hem esnaf hem de vatandaş şikayetçi olmuştu. 3 ayaklı bir düzenlemenin üzerinde duruluyor. Bu hafta EPDK’nın yapacağı görüşmede netleşmiş olacak.

YÜZDE 18'LİK İNDİRİM

Hanelerde aylık 210 kw saatlik bir kademe belirlenmişti. 210 kw saatin korunması bekleniyor. Fiyatlanma üzerinden yüzde 18 ile yüzde 10’luk bir indirime gidilmesi bekleniyor.

ESNAFLAR İÇİN NASIL BİR DÜZENLEME YAPILACAK?

Yüzde 18 indirim yapılırsa 290 liralık elektrik faturasının 240 liraya inmesi bekleniyor. Bir diğer ayağı esnafları ilgilendiriyor. Esnaflar yıl başından itibaren gelen zamlarla birlikte yüksek faturalarla karşılaşmıştı. Bakkal ve işletmelerin en alt kademede kalacağı toplamda yüzde 25’lik bir indirim üzerinde duruluyor.


Yorumlar (8)
mb 3 ay önce
devlet halkını kandırmaz
Hasan Usta 3 ay önce
devlet halkını düzdürmez asli giderler özelden çıkarmalı devlet kurumu olmalı doğalgaz ve su bu vicdansızlık kimler bu işten nemalanıyor bunu anlatın halka biz burada hesap soramıyoruz belki ama 000Allahın hesabını unutuyorsunuz UNUTMAYIN UNUTANLAR UNUTULUR .....
OF61 3 ay önce
Bu temel ihtiyac kalemleri özellesmesin,belli bir zümre milyarder olamsin diyen gencleri döverek öldürenler,DIN ve BIYIK milliyetcilik söylemleriyle ülkeyi sömürürken DOMBRA calanlar daha bu iyi günleriniz,ülkede temel ihtiyac maddeleri lüks oldu.
Serkan 3 ay önce
Zamları geri alın ,
züürt çiftçi 3 ay önce
kocaman bir ülkeyi soydular bitti ülke.
şimdi ülkenin halkını soymaya başladılar
Tonya 3 ay önce
soyulmak ve sömürülmek bu ülkenin KADERI olmamali,uyanin eyyyyy TÜRK halki.
Mackali61 3 ay önce
21. yüzyilda lamba,gaz,tüp,yakit ve soludugumuz hava LÜKS sinifina girdi,tarih bunuda yazacak yazilan diger rezaletler gibi,bu rezaletleri kapatmak icinde iktidar torunu yasindaki cocugu dedesi yasindaki adama hakaret ettirip bunlari unutturacagini zannediyor.
Cengiz 3 ay önce
2 aydir söyle tarife,böyle tarife diyerek bize o faturaki döseyenler,5 li cete ve özellestirme deyipde halkin kamu malini satip sonrada bize geri 4 katina fiyatla satanlar SANDIKTA görüsücez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@