Yaralan askerlerden biri Of'lu

Aktütün Karakolu'na geçtiğimiz cuma günü yapılan hain saldırıda 15 asker şehit olurken 21 asker de yaralanmıştı. Saldırıda yaralanan askerlerden birinin de Of'ta ikamet eden ve Artvin Yusufeli ilçesi Yüncüler köyü nüfusuna kayıtlı olan Bayram Yıldırım old

Gündem 06.10.2008, 17:07
Yaralan askerlerden biri Of'lu

Aktütün Karakolu'na geçtiğimiz cuma günü yapılan hain saldırıda 15 asker şehit olurken 21 asker de yaralanmıştı. Saldırıda yaralanan askerlerden birinin de Of'ta ikamet eden ve Artvin Yusufeli ilçesi Yüncüler köyü nüfusuna kayıtlı olan Bayram Yıldırım olduğu belirlendi. Sekiz aylık asker olan Bayram Yıldırım'ın saldırıda sağ ayağının bilek kısmından koptuğu ve GATA'da tedavi altına alındığı, ancak ciddi bir hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.


Acı haberin ardından Ankara'ya hareket eden baba Mehmet ve anne Esma Yıldırım, karakola yapılan saldırıyı duydukları anda şehit isimlerine baktıklarını ve oğullarının ismini göremeyince sevindiklerini ifade etti. Buna rağmen oğluna ulaşamadığı için tedirginlik duyduğunu söyleyen baba Yıldırım, GATA'ya getirilen oğlu Bayram'ın kendisini aramasıyla durumu öğrendiğini belirtti. Oğlunun moralinin oldukça iyi olduğunu ve kendilerine moral vermeye çalıştığını belirten baba Yıldırım, "Allah'a şükürler olsun oğlum sağ. Sağ ayağı bilekten kopmuş. Ağrıları nedeniyle yoğun bakımda. İnşallah kısa sürede iyileşerek memlekete döneceğiz." dedi.

Teröristlerin mevzideyken havan topu ile saldırdıklarını belirten baba Mehmet Yıldırım, "İlk ateş açıldığında yanındaki 7 arkadaşı şehit düşmüş. Oğlumun da ayağı kopmuş ve yaralı olarak çatışmaya devam etmiş." diye konuştu.

Bu arada gazi Bayram Yıldırım'ın Erzincan'daki 3 aylık acemilik acemi eğitiminin ardından Hakkari Şemdinli'de 5 aydır vatani görevini yaptığı bildirildi.

Yorumlar (2)
nuri cebiroglu 12 yıl önce
3 aylık eğitimle çocuklarımızı pkk nın kucagına atıyorlar kardeşimin oglu tuncelıde şimdide başka bır yeğenın yıne tuncelıye gıttı uykularımız kaçıyor.pkk ya karşı profesyonel ordu kurulmalı.orada görev yapan komutanlarımıza cazıp bır maaş verılmelı ve 45 yaşında emeklı yapılmalılar.yoksa çok daha canımızı yakarlar.bırde doğuya karadenızden de çok asker gıdıyor.vatan savunması herşeyden önce gelır ıyıde adıl olursa.15 şehıtımız varken renia kapanırsa terör bıter perıhan maden ne güzel demiş beyaz türklerde ölmeye başladıgında pkk bıter dıye.aynen katılıyorum.
filozof 12 yıl önce
ben de doğuda askerlik yaptım ama çıkabilecek herhangi bir anlık çatışmada normal düzeyde bir askerin çatışabilecek yetenekte olmadığını gördüm.düşünün bir kere atış denetlemelerinde hayatında ilk defa silahla atış yapan askerler vardır.silahtan korkan askerler bile vardır işte anlık bir çatışmada herkes göreve gider sonuçları ise söylemek istemiyorum. pkk gelir kanı döker gider sonradan özel tim vesaire gelir ama iş işten geçer, bizim askerler şehit olduktan sonra sonradan onları yok etmenin pekte bir anlamı olmasa gerek. bunun için daha iyi eğitim alınması gerekiyor. gerçekten de acemi birliğinde veya usta birliğinde gerekli olduğu gibi atış eğitimi veya çatışma eğitimi verilmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@