alexa metrics

banner536

banner572

Yangın söndürme uçağını engelleyen jetskiye soruşturma

Muğla’da devam eden orman yangınlarına müdahalede, denize inen yangın söndürme uçağının, jetski ile önüne geçilerek engellendiği iddiaları üzerine Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Gündem 06.08.2021, 20:35
Yangın söndürme uçağını engelleyen jetskiye soruşturma

Olay, önceki gün yangın söndürme çalışmaları esnasında meydana gelmişti. Su almak için deniz yüzeyinde ilerleyen yangın söndürme uçağının bu hamlesi, önüne çıkan bir jetski tarafından yavaşlatılmıştı. Bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde yangın söndürme uçağının su almak için deniz yüzeyine indiği, o esnada jetskinin uçağın önüne geçtiği ve yangın söndürme uçağının yavaşladığı ve durduğu görülüyordu.

SORUŞTURMA AÇILDI
Olayla ilgili olarak Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Bodrum ilçesinde gerçekleşen orman yangınlarında yangın söndürmekle görevli uçağın denizden su almak için denize alçaldığı ancak bir su aracıyla denizde dolaşan şahsın engellemesi yüzünden zaman kaybına sebebiyet verdiğine ilişkin haberler üzerine Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca Kamu Hizmetlerinden Yararlanma Hakkının Engellenmesi Suçundan soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca titizlikle devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi. 


Yorumlar (1)
Garip38 6 ay önce
Kesin chpkk’lıdır, amaç engelleyelim,hükümeti zaafiyete uğratalım da ne olursa olsun,bu ülkede RTE göndermek için herşey mübah diye fetva veren bir zihniyet var ki! Bu zamana kadar siyonistlerin ve ermenilerin bile yapamadıklarını yapmak tek amaçları

Gelişmelerden Haberdar Olun

@