Yangın bölgesine giden Yusuf Güney gözaltına alındı

Manavgat'taki yangında orman söndürme memurları ile tartışıp havaya ateş açan Yusuf Güney gözaltında

Gündem 03.08.2021, 13:52 03.08.2021, 13:55
Yangın bölgesine giden Yusuf Güney gözaltına alındı

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Çardak Mahallesi Balamut mevkisinde dün gece yangın söndürme işlemleri sırasında orman memurları ile tartışan şarkıcı Yusuf Güney gözaltına alındı. İstediği yerlere müdahale etmedikleri gereköesiyle memurlarla kavga eden Güney'in tabancasıyla havaya bir kaç el ateş ettiği belirtildi.

13 YIL SONRA AYNI BÖLGE TEHLİKEDE

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Taşağıl Mahallesi'nde 31 Temmuz 2008 tarihinde çıkan ve 5 gün sonra kontrol altına alınabilen Taşağıl orman yangını, Türkiye'nin en büyük orman yangını olarak tarihe geçmişti.

Manavgat ve Serik ilçeleri sınırlarında 16 bin hektar ormanlık alanın kül olduğu yangında yüz binlerce ağaç ve canlı yok olmuştu. 13 yıl sonra yine bölgede yangın, tehdit unsuru oldu.

Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü sınırlarında bulunan Kızıldağ Mahallesi, Taşağıl'ın kuzeyinde kalıyor. 13 yıl önce yanmayan bu noktalar ise 7 gündür süren yangınla tamamen küle dönmek üzere. Ekiplerin hem havadan hem de karadan müdahalesi sürüyor. Yangın söndürme uçakları ve helikopterleri alevlere sürekli su taşıyarak büyümesini engellemeye çalışıyor. Yangının Kızıldağ'ı aşması halinde bölgedeki yerleşim yerleri Demirciler Mahallesi, Köprülü Kanyon'un bulunduğu Beşkonak Mahallesi yangından zarar görebilir.

ŞARKICI YUSUF GÜNEY GÖZALTINDA

Bölgedeki çalışmalara yangın söndürme tüpleriyle destek veren şarkıcı Yusuf Güney, dün gece Çardak Mahallesi Balamut mevkisinde, yangın söndürme işlemi yapan orman memurları ile tartışma yaşadı. İddiaya göre Güney, istediği yerlere müdahale etmedikleri gerekçesiyle kavga ettiği orman memurlarının üzerine yürüdü ve yanındaki tabancasıyla birkaç el havaya ateş etti. Bölgedeki jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Güney, Taşağıl Jandarma Karakolu'na götürüldü. Şarkıcı Güney'in karakoldaki sorgusu sürüyor.

Güney dün yaptığı açıklamada, “Yangının mahalleye geleceği belliydi. Bütün vatandaşları tek tek uyardık ama kimse bizi dinlemedi. Onları da anlıyorum. Her birinin evi, eşyası kıymetli, ancak yangının şakası yok. Bir kısmı tahliye edildi, ancak büyük kısmı tahliye edilememişti. Sırtköy Mahallesi şu an tamamen yandı. İnsanlar bizi dinlemiyor, umarım yaşamını yitiren yoktur” diye konuşmuştu.

HELİKOPTER BAKANLIK İZNİNİ BEKLİYOR

Antalya'da, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye'nin dört bir yanında devam eden orman yangınlarıyla mücadelede kullanılmak üzere yangın söndürme helikopteri kiralanması için gerekli görüşmeleri tamamladıklarını söyledi.

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı olarak yapılacak kiralama için bir Rus firmasıyla görüşmeleri tamamladıklarını ve 3.5 ton su kapasiteli helikopterin kiralanması için anlaştıklarını açıkladı. Ancak mevzuat gereği Tarım ve Orman Bakanlığı'nın izninin gerektiğine dikkat çeken Başkan Uysal, dün saat 18.49 itibariyle Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı olarak izin ve onaylar için gerekli yazışmayı yaptıklarını kaydetti.

Başkan Uysal, şöyle konuştu:
"Bütün sahalarda iş makinalarıyla, arazözlerle yangınla mücadele devam ediyor. Bu yangın hiç istenmeyecek boyutlarda genişledi ve büyüdü. Havadan mücadele gerekiyor. 'Havadan mücadeleye nasıl katkıda bulunabiliriz' diye iki gündür bir Rus firması ile görüşüyoruz. Havadan yangına müdahale edebilecek bir helikopter kiralanması ile ilgili mutabık kaldık. Yasal zorunluluk nedeni ile Tarım ve Orman Bakanlığımıza müracaat ettik. Dün saat 18.49 itibari ile dilekçemizi sunduk. Cevap bekliyoruz."

DHATrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (14)
Mantıklı 2 ay önce
Ali Ağaoğlu bir , Yusuf Güney iki !! Trabzon’dan görgüsüz İnsan daha doğrusu Kıro çıkarmı ? Çıkar !! Bu ikisine bak, görürsün !!
süleyman 2 ay önce
şovmenlik mi yapmaya gitti pirim yapayım derken rezil oldu
Osman 2 ay önce
Senin silahinla orada ne isin var.Artist,atin bunu iceri
Faruk R. 2 ay önce
Serseri...Gitsin yaşadığı varandaşı olduğu İngilterede yapsın bakalım bunları ne oluyor....
COVANNİ 2 ay önce
MAGANDA GEÇEN DE TAKSİCİYLE KAPIŞMIŞTI.REKLAM PEŞİNDE KOŞUYOR.
Kemalettin 2 ay önce
Hangi partiye oy veriyor bu arkadaş?
Mantıklı 2 ay önce
Ampulcü fakat çıkarı kadar !! Tıpkı diğerleri gibi !!!
Musa 2 ay önce
Oralara fotoraf cektirmeye gidenlere
Genco61 2 ay önce
Bunlar gerçekten de artist, şarkıcılıktan çok şovmenlikte daha başarılı olacağını düşünüyorum
Garip38 2 ay önce
Gündeme gelmek için her türlü haltı yer bunun gibi zihniyet
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@