banner556

"WhatsApp konusu ulusal güvenlik sorunu"

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, WhatsApp'ın sözleşme güncellemesine ilişkin olarak "Bu konu bir ulusal güvenlik sorunu. Kurumlarla birlikte çalışmalıyız" dedi.

Gündem 11.01.2021, 19:11
"WhatsApp konusu ulusal güvenlik sorunu"

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, WhatsApp'ın veri paylaşımı konusunda endişeleri de beraberinde getiren yeni kullanıcı sözleşmesiyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

"WhatsApp konusu bir ulusal güvenlik sorunu. Kurumlarla birlikte çalışmalıyız" diyen Demir, "Ulak sisteminin yaygın kullanımını önemsiyoruz" ifadesini kullandı.

WhatsApp'ın sözleşmesini güncelleyeceğini duyurmasını takiben Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç'tan da açıklamalar gelmişti.

Veri mahremiyeti açısından AB ve diğer ülkeler ayrımının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Koç, "Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi'nde de belirttiğimiz gibi yabancı menşeli uygulamalar, veri güvenliğine yönelik önemli riskler içeriyor. Yabancı menşeli muadillerinden çok daha fazlası, BiP ve Dedi gibi milli ürünlerimizde var. Tüm vatandaşlarımızı yerli ve milli uygulamaları kullanmaya davet ediyoruz" değerlendirmesinde bulunmuştu.

Bloomberg HT

Yorumlar (1)
Vatandaş 2 hafta önce
Nasıl ulusal güvenlik sorunu pek anlamadım.sakincali şeyler paylaşmayacaksın korkmayacaksın.size gore herşey bekaa sorunu zaten

Gelişmelerden Haberdar Olun

@