Volkan Konak İsyan etti

 Tv8'de yayınlanan 'Aramızda Kalsın'a konuk olan Kuzeyin oğlu Volkan Konak, art arda gelen ve ülkenin gündemine bomba gibi düşen kazalara isyan etti.Yapılan açıklamalarda asansörün düşmesi, köprüye kamyonun çarpması ve son olarak devrilen kurumuş ağaçtan

Gündem 12.09.2014, 21:19
Volkan Konak İsyan etti

 

Tv8'de yayınlanan 'Aramızda Kalsın'a konuk olan Kuzeyin oğlu Volkan Konak, art arda gelen ve ülkenin gündemine bomba gibi düşen kazalara isyan etti.

Yapılan açıklamalarda asansörün düşmesi, köprüye kamyonun çarpması ve son olarak devrilen kurumuş ağaçtan dolayı canların yitirilmesinin 'kaderden' kaynaklandığını söyleyenlere tepki gösteren 'Kuzeyin oğlu' canlı yayında şunları söyledi:

'İNANÇ KONUSUNDAN PARA KAZANAN İNSANLAR AYIP EDİYOR'

İnanç konusundan para kazanan insanlar ayıp ediyorlar. Kader konusunu açmaları lazım. Kader vardır ama kader limitlerdir. Nedir o? 200 sene yaşayamaman kaderdir. Dünyanın dönmesini engelleyememen kaderdir. Güneşin doğmasını engelleyememen kaderdir. Yani büyük prodüksiyonlar ve büyük limitlerdir. Trafik kazaları iddia ediyorum ve sabaha kadar tartışırım; kader değildir.

'ÖLÜMLER KADER İSE NEDEN İNSANLAR HAPİSTE?'

Ben şu soruyu soruyorum o zaman lütfen cevap verin; eğer bu ölümler kader ise neden içeride insanlar yatıyor? Çelişki değil mi bu? Kaderse ceza almaması gerek doğru mu? O zaman yalan söylemeyeceksiniz insanlara! Trafik kazası kader değildir. Asansörün düşmesi kader değildir.Madenlerde ölmek kader değildir. Hepsi cinayettir. Kasıtlı veya kasıtsız önemli değil.

'BEYKOZ'DAKİ AĞACIN DÜŞMESİ KADER DEĞİL'

Beykoz'da ağaç düştü, 2 kadıncağız öldü. Biri emekli öğretmendi. Haberde diyor ki; 'Rüzgar yoktu, yağmur yoktu. Ağaç devrildi.' Be oğlum, ağaçta yaprak bile yok. Kurumuş ve düştü. Bu kadar basit. Bütün mesele o ağaca analiz yapılacaktı.Avrupa'da olduğu gibi.Onların künyeleri vardır. Zamanında kesilecekti. 'Rüzgar yok. Hay Allah! Kader...' Kader değil! Bu kasıtlı olmayan bir cinayettir! Cinayet demeyelim, ölüme sebebiyettir. İhmaldir.

'DİN UZMANLARI NEDEN KAZALARIN KADER OLMADIĞINI SÖYLEMİYOR?'

Biz müzik öğretmeye çalışan duygusal insanlarız. Bir ülkede 35 kişi bir günde boğulurm u ya? Allah aşkına bana bunun cevabını verir misiniz. Neden din uzmanları bunun kader olmadığını söylemiyor? 35 kişi ya! İnanamıyorum. Şimdi bu kader midir? Yüzme bilmeyen balık tutamaz kardeşim! Bu kadar basit.

'EMNİYET KEMERİ SIKIŞTIĞI İÇİN ÖLEN ADAM BİLİYORUM'

Ben ulaşım sorumluma makas aldırdım. Arabanızda ulaşabileceğiniz yakın yerde makas var mı? Çok basit bir nüans söyleyeyim. Trafik kazasında emniyet kemeri kilitlenebilir.Asla açamazsın onu.Yapacağın tek şey o makasla emniyet kemerini kesmek. İşte bu ölüm kader değildir. Ben arabasının içinde kemeri sıkıştığı için yanarak ölen bir adam gördüm.Dolayısıyla uzun yol araba kullanan biri olarak söylüyorum, trafik kazaları asla kader değildir.

"LÜTFEN DİKKATLİ OLUN"

Yalan söylüyorlar! Saygı değer izleyenlerimiz, elleri öpülesiler sizi yalanla besliyorlar. Kader bu değildir.İşlerine geliyor öyle söylüyorlar. Lütfen dikkatli olun. Uzun yaşayın, türkülerden daha uzun ömürleriniz olsun. Lütfen!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
hasan yılmaz 7 yıl önce
sen kokaca adamdan daha mı iyibiliyorsun.bu işler hayatın fıtratında var.ağacın altındada kalırsın,üstg çidinde,arabanın da .bunlar olağan canım.dua edinde toplu halde ölelim,topluca ölümlere devlette iş garantisi var.somada 1 ay sonra ölen işçişere bir şey yok. o yüzden topluca ölmekte kalanlar açısından fayda var
of kırında 7 yıl önce
Trabzonluyu rezil etme volkan diyorsunki din adamları kazaların kader olmadığını neden anlatmıyor insanlara Sen neyi okutun da bukadar emin konuşuyorsun Seni ve trabzonluyu ulusal sitelerde maskara kafanda oluşan bi fikiri zorla insanlara kabul ettirye kalktın Rezil oldun
of kırında 7 yıl önce
Ulusal medya sitelerinde seni ve her trabzonluyu rezil ettiler herkes sana soruyor islamda kaderin ne olduğunu okumadan kafanda oluşan kendi fikrini maantığını kesin doğru sanıp din adamlarına kabul ettirip insanlara anlatın demeye kalktın.! maskara olmadan önce bi araştıma yapsaydın yine bi trabzonlu çıktı trabzonu rezil etti
Pazar61 7 yıl önce
Volkan abi sen şarki soylemeye devam et kader konusuna girme bogulursun.
İsmail AKSOY 7 yıl önce
Ne günlere kaldık Ya Rabb'bim, "din adam"ları bile görevlerini layıkı ile yapmadıklarından bu kadar güzel ve olumlu hayati açıklamayı yapmak Volkan kardeşime düşüyor. Allah sağlığını versin ki müziğinin yanında bu inceliklere de kafa yorup bvizleri aydınlatıyor. Bizim çocukluğumuzda köyümüzde "kıyamet günü 7 değirmen hoca başı öğütecek" diye bir tabir kullanılırdı. (Hocaların "dediğimi yap, yaptığımı yapma" gibi saçmalıklarını duyduklarında söylerlerdi Rahmetliler) Volkan Bey'in bu açıklaması bana bu sözleri hatırlattı. Ağzın dert görmesin Volkan Kardeşim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@