Volkan Konak fena patladı!

Bir tv programına konuk olan Kuzeyin oğlu Volkan Konak, art arda gelen ve ülkenin gündemine bomba gibi düşen kazalara isyan etti.  Yapılan açıklamalarda asansörün düşmesi, köprüye kamyonun çarpması ve son olarak devrilen kurumuş ağaçtan dolayı canların yi

Gündem 10.09.2014, 21:11
Volkan Konak fena patladı!
Bir tv programına konuk olan Kuzeyin oğlu Volkan Konak, art arda gelen ve ülkenin gündemine bomba gibi düşen kazalara isyan etti. 
 
Yapılan açıklamalarda asansörün düşmesi, köprüye kamyonun çarpması ve son olarak devrilen kurumuş ağaçtan dolayı canların yitirilmesinin 'kaderden' kaynaklandığını söyleyenlere tepki gösteren 'Kuzeyin oğlu' canlı yayında şunları söyledi:
 
'İNANÇ KONUSUNDAN PARA KAZANAN İNSANLAR AYIP EDİYOR'
 
İnanç konusundan para kazanan insanlar ayıp ediyorlar. Kader konusunu açmaları lazım. Kader vardır ama kader limitlerdir. Nedir o? 200 sene yaşayamaman kaderdir. Dünyanın dönmesini engelleyememen kaderdir. Güneşin doğmasını engelleyememen kaderdir. Yani büyük prodüksiyonlar ve büyük limitlerdir. Trafik kazaları iddia ediyorum ve sabaha kadar tartışırım; kader değildir. 
 
'ÖLÜMLER KADER İSE NEDEN İNSANLAR İÇERİDE?'
 
Ben şu soruyu soruyorum o zaman lütfen cevap verin; eğer bu ölümler kader ise neden içeride insanlar yatıyor? Çelişki değil mi bu? Kaderse ceza almaması gerek doğru mu? O zaman yalan söylemeyeceksiniz insanlara! Trafik kazası kader değildir. Asansörün düşmesi kader değildir.Madenlerde ölmek kader değildir. Hepsi cinayettir. Kasıtlı veya kasıtsız önemli değil.
 
'BEYKOZ'DAKİ AĞACIN DÜŞMESİ KADER DEĞİL'
 
Beykoz'da ağaç düştü, 2 kadıncağız öldü. Biri emekli öğretmendi. Haberde diyor ki; 'Rüzgar yoktu, yağmur yoktu. Ağaç devrildi.' Be oğlum, ağaçta yaprak bile yok. Kurumuş ve düştü. Bu kadar basit. Bütün mesele o ağaca analiz yapılacaktı.Avrupa'da olduğu gibi.Onların künyeleri vardır. Zamanında kesilecekti. 'Rüzgar yok. Hay Allah! Kader...' Kader değil! Bu kasıtlı olmayan bir cinayettir! Cinayet demeyelim, ölüme sebebiyettir. İhmaldir.
 
'DİN UZMANLARI NEDEN KAZALARIN KADER OLMADIĞINI SÖYLEMİYOR?'
 
Biz müzik öğretmeye çalışan duygusal insanlarız. Bir ülkede 35 kişi bir günde boğulurm u ya? Allah aşkına bana bunun cevabını verir misiniz. Neden din uzmanları bunun kader olmadığını söylemiyor? 35 kişi ya! İnanamıyorum. Şimdi bu kader midir? Yüzme bilmeyen balık tutamaz kardeşim! Bu kadar basit.
 
'EMNİYET KEMERİ SIKIŞTIĞI İÇİN...'
 
Ben ulaşım sorumluma makas aldırdım. Arabanızda ulaşabileceğiniz yakın yerde makas var mı? Çok basit bir nüans söyleyeyim. Trafik kazasında emniyet kemeri kilitlenebilir.Asla açamazsın onu.Yapacağın tek şey o makasla emniyet kemerini kesmek. İşte bu ölüm kader değildir. Ben arabasının içinde kemeri sıkıştığı için yanarak ölen bir adam gördüm.Dolayısıyla uzun yol araba kullanan biri olarak söylüyorum, trafik kazaları asla kader değildir. 
 
'SİZİ YALAN İLE BESLİYORLAR!'
 
Yalan söylüyorlar! Saygı değer izleyenlerimiz, elleri öpülesiler sizi yalanla besliyorlar. Kader bu değildir.İşlerine geliyor öyle söylüyorlar. Lütfen dikkatli olun. Uzun yaşayın, türkülerden daha uzun ömürleriniz olsun. Lütfen!


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
Aydın Kantekin 7 yıl önce
Madem ölümler kader değil ozaman Erkan Ocaklı neden ve kim öldürdü ? Sende buna cevap ver !
Süleyman 7 yıl önce
Haklı ama kaderin anlamini anlamamış kisaca olup biten herşey kaderdir önlemini al veya alma zaten kaderin anlamı budur İslam dininde, kader, ezelden ebede kadar hayır ve şer (iyi ve kötü) meydana gelecek bütün hadiselerin (olaylar) Allah katında malum olmasıdır.

Hapse giren kişi o suçu işledi oyuzden hapiste kader olduğu için değil
ali duran 7 yıl önce
Fuhşiyat arttığı için Aids gibi hastalıkların artması kader değil o halde. Anlaşılan sende ölümünün yaklaşması yakın olduğunda Cem Karaca gibi imana gelip namaza abdeste başlayacan.Kader geldimi göz kör olur kuru ağacı bile gözden kaçırır Allah eeey cahil Volkan Konak
osman yavuzyilmaz 7 yıl önce
insanin türkiyede degeri yokki kadinlari mal gibi gören bir zihniyet tabiki kader der,volkan konak cok güzel özetledi tesekkürler.
of kırında 7 yıl önce
Yaratıcıya inanmayan ateist volkan. Bende sana bir soru sorim Bütün patlamaların yangınların depremlerin geride bıraktığı çöplüktür öylemi öyle bu kainatın (bıg bank) büyük patlamayla meydana geldiğini ve içindekilerle beraber genişleyerek büyüdüğünü bu ilimlerle uğraşan bilim adamları ispatladı ki kuran okuyannın bu ispata zaten ihtiyacı yok çünkü ayette yerle gök bitişikken onları biz ayırdık diyor allah. Bu ifade 1400 senedir kuanda. şimdi madem bütün patlamaların neticesi çöplüktür o halde bu kainatın oluşmasındaki o müthiş patlamanın neticesinde akıl sahiplerinin kusursuz gördüğü mizanlı intizamlı içindekilerle beraber sürekli büyüyerek muhteşem bir kainat meydana gelmesi bir yaratıciyı işaret ediyormu.!
hamdiyagmur 7 yıl önce
Demekki insanlar bunu kader olarak görüyor yani insanlarımızın din bilgileri zayıf buda az okumaları olanı biteni abartmalarına sebep oluyor bu dini bilgilerinin zayıflığıda bu yobaz din kafaların ürünüdür.Atatürk zamanında bunu yapmaya çalıştı bu yobazların sadece din kitabı okuyarak onuda yanlış anlayarak insanlara yön vermeye çalışmalarından ötürü Din bir inançtır ister inan ister inanma herkeze aynıdır sen inanıyorsun diye herkezin senin gibi olmasını isteme ya sen yanılıyorsan???
Önder Ömür 7 yıl önce
ali duran kardeşim. aids'in artması tabiki kader değildir. sen uçkuruna sahip olamazsan, İslam'ın emirlerine uymazsan sonucunda olan şey kader değildir, aptallıkıtr ahmaklıktır. sen Volkan'ın demek istediklerini anlamak istememişsin, herşeyin bir sebebi vardır elbet ama yaşadığımız bazı olaylarda sebep biz insanların düşünceli ve bilinçli davranmamasıdır.
Coder 7 yıl önce
bıg bank (Büyük Banka) değil o, Big Bang (Büyük Patlama) :)

Ya arkadaş cahilsin de, bu kadar belli etme bari

İnsan kendi kaderini kendi çizer (Doğduktan sonra, ölene kadar olan zaman).Öyle olmasa neden işlediğimiz günahlardan sorumlu tututalım ki?Bu sizce de çok saçma değil mi ey ahmaklar? :)

Allah sana akıl vermiş.Aklını kullan, doğru yolu bul diye.Ama kapasite yok ki :)

Anlatıyoruz da, kime anlatıyoruz? :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@