7m


7m

hyundai

Ve onaylandı! 17 bin 689 personel alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! 17 bin 689 personel alınacak.

Gündem 29.11.2019, 14:28
Ve onaylandı! 17 bin 689 personel alınacak

On binlerce kişinin beklediği personel alımı ile ilgili son dakika haberi geldi... Sağlık Bakanlığınca 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı aralık ve 2020 yılı şubat aylarında iki dönem olarak yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandı.

Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip alımlarımızı Aralık ve Şubat aylarında iki dönem olarak yapılacak.

7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapılacak

Duyurular, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM’nin(http://www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilecek.


Yorumlar (1)
yakun 2 yıl önce
"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandı." Bunun müjdesi mi olur. İstihdam yaratmak zorundalar. İnsanlar hırsızlık yapmak, bu milletin hakkını yemek, pkk ve FETÖ terör örgütleri ile işbirliği yapmak YPG lideri Salih Müslüm' ü kırmızı halı ile karşılamak, yandaş gazetecileri uçağa alıp dünya turu yapsın diye kimseyi seçmezler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@