Vatandaşlara ücretsiz maske! Evlere gelecek

Vatandaşlar maske eksiklerini PTT üzerinden karşılayabilecek.

Gündem 05.04.2020, 20:56 13.07.2020, 11:31
Vatandaşlara ücretsiz maske! Evlere gelecek

İçişleri Bakanlığı'nın aldığı kararla marketler ve çarşılara ayrıca bazı şehirlerde ulaşım araçlarına maske takılmadan girilmeyeceği kararı alınmıştı.

Bu konuda maske eksiği bulunan vatandaşlar için PTT açıklama yaptı. Artık vatandaşlar maske eksiklerini PTT üzerinden karşılayabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirleri kamuoyuna sundu. 20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı, 30 büyükşehire giriş ve çıkış yasağı getirilirken son olarak maske takma zorunluluğu getirilmişti.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yasak başladı, maskesi olmayan yolculara bazı belediyeler tarafından maske dağıtımı yapıldı. İçişleri Bakanlığı'nın aldığı kararla marketler ve çarşılara ayrıca bazı şehirlerde ulaşım araçlarına maske takılmadan girilmeyeceği açıklanmıştı. Bu konuda maske eksiği bulunan vatandaşlar için PTT açıklama yaptı.

PTT'nin online alışveriş sistemi olan Epttavm üzerinden ücretsiz maske dağıtılacak. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü olanlar hariç vatandaşlara haftada 5 maske verilecek. Maskeler PTT tarafından evlere ulaştırılacak. Maske hakkından yararlanmak için PTT İnternet sitesinden form doldurulacak.

PTT'DEN ÜCRETSİZ MASKE

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske ulaştırılacak.

Yorumlar (4)
İsimsiz 10 ay önce
Allah aşkına biri açıklama.yapsin bana. Çocuğum 2 yaşında aşı zamanı geldi sağlık ocağına getirmem lazım nasıl getircem polis görürse ceza yazcak. Ayrıca benm dükkan kapalı eşim çalışıyor çocuğu anneme getiriyorum bakımı için nasıl getircem ? Aile sosyal bakanlığına sordum bilgimiz yok mevzuat yok felan dediler. ???
S.34 10 ay önce
Profesör Dr Canan Karatayın aşı üzerine söylediklerini Google yaz karşına çıksın ve oku size yardımcı olacaktır. Aşıya gerek yok.
0661 10 ay önce
bunu da beceremediler e devlet üzerinden müracaata çevirildi ptt üzerinden yapılan başvurular ne olacak!
Vatandaş Rıza 10 ay önce
Allah hükümetimizden razı olsun.Bu zor zamanlarda devletin el uzatması, yardım etmesi bizi çok mutlu ediyor.İnşaAllah yenecek bu lanet virüsü.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@