banner556

Vatandaşa "Geber" diyen Nail Noğay görevden alındı

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı görevinde bulunan Nail Noğay görevinden alındı

Gündem 09.04.2020, 12:09 09.04.2020, 18:38
Vatandaşa "Geber" diyen Nail Noğay görevden alındı

Twitter'da paylaşılan videoda bir kadın “Şu anda çok mağdur durumdayım. Şimdi çocuklarım aç kalmasınlar diye dilenmekten geliyorum. Bana ne güzel diyorlar ki, ‘Çıkma, çıkma.’ Mecbur çıkacağım. Bir gelir olmayınca ne olacak? Mecbur kendimi dışarı atacağım. Şu anda ben dilenmekten geliyorum, kim bunu biliyor? Sadece ‘çıkma’ yapıyorlar. Gelsinler evimin halini görsünler,” sözleriyle içinde bulunduğu durumu anlattı.

Bu paylaşımı da İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı Nail Noğay alıntılayarak “Geber” ifadesiyle yeniden paylaştı.

Vatandaşa "Geber" diyen Nail Noğay görevden alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da konuyla ilgili açıklama yaptı ve "Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.

Bakanlığın açıklaması şöyle:

"Bakanlığımıza bağlı çalışan bir İl Müdür Yardımcısı’nın sosyal medyada gündeme gelen çirkin paylaşımı toplumumuzun tepkisini çekmiştir.

Birlik ve beraberlik ruhumuzu yaralayıcı bir dil ve üslup devletimizin hiçbir kademesinde asla kabul edilemez.

Anne ve yavrularımız ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanacak ve bakanlığımız hizmet modellerinden faydalandırılacaktır. Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğu yerde kimse sahipsiz ve yalnız değildir.

Biz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşaması için canla başla çalışmaya devam ederek bu tür davranışlara asla izin vermeyeceğiz.

Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır."

Yorumlar (8)
M. M 10 ay önce
Tümümün genel zihniyetleri bu.. Vatandaş sizleri oralara getirdi aşağıya almasını hesap sormasını çok iyi bilir. Kibirli saygıdan yoksun insanlar.
Eren neren 10 ay önce
Eren senin gibi kafası olupta içi boş insanları ne yapalım. Bugüne kadar yanıma da sayısız ınsanlar geldi kimine verdim çoğuna vermedim hiçbir zaman onları farklı görmedim onlarda sonuçta Allah 'ın yarattığı kul. Sende onların yerinde olabilirdin olmadığın için hakaret edemezsin.
Eren 10 ay önce
Bu devirde dilenip milleti sömürenler bencede gebersin ben sokakta artık yakama yapışıp para dilenen birini istemiyorum
Cengiz 10 ay önce
Sen geber terbiyesiz adamda utanma olur ne yiyecek bu millet senin attıkların onlara padişah sofrası.sen halkı düsünmelisin .devlet seni iyiki görevden aldı.senin insanlıkla alakan yok.
Aristo 10 ay önce
7 saat bu varlık o ğeber teett ini silmemiş tam 12 saat sonra ğelen tepkiler üzerine mutlaka biri aramıştur ne yaptın diye ondan sonra silmiş yani hiç bir pişmanlığı utanması vicdanı olmamış şu anda yine bizim verğilerimizden maaşını alacak bir süre sonrada sessizce iş unutulunca bir yere atanır ğider ever 17 yıldır bu ülkeyi bu şekilde yönettiniz bu adam o makama nasıl ğelmiş bu ğario muhtaç kadına ğeber diyecek cesareti kimlerden almış onu bu millet sorğulasın en basit bir eleştiride bulunanı hapse at bu dolaşsın niye sizden çünkü sizde aynı düşüncelerdesiniz aynı vicdana, sahipsiniz yok bu yastıktan bir farkınız kollayın onu sizdendir
Yakup m 10 ay önce
Doğru yorumları beğenmeyen zat bir zamanlar feyoya pkk dediğimiz zamanda sizler yazdıklarımızı beğenmiyordunuz. Bu ülkeye ne geliyor ise sizin örümcek beyninizden geliyor
UZUN 10 ay önce
görevden alma samımıysenız işten atın kyk lı gıbı kamuda hıc bır sekılde calısamasın ayrıca maddi veya ceza evine girme gibi ceza verın açlık durumunua gırsın kı anlar halden belkı
Kadir 10 ay önce
Ulkedeki sorunda tam olarak bu yoksulmusun? Geber banane bizim tuzumuz kuru bir elimiz yagda bir elimiz balda sokaga cik yasak yok parada yok hatta 10 tlde bize atesle ama geber ha unutma sakin!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@