Van'dan acı haber! Şehit var...

VAN'ın İran sınırındaki Saray İlçesi'nde alınan bir görüntü üzerine bölgeye giden askeri time PKK'lılar tarafından pusu kurulup uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Açılan ateşte 1 teğmen şehit olurken 1 asker de yaralandı. Türkiye-İran sınırında bir grup

Gündem 20.08.2014, 01:06
Van'dan acı haber! Şehit var...
VAN'ın İran sınırındaki Saray İlçesi'nde alınan bir görüntü üzerine bölgeye giden askeri time PKK'lılar tarafından pusu kurulup uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Açılan ateşte 1 teğmen şehit olurken 1 asker de yaralandı.
 
Türkiye-İran sınırında bir grup tespit eden ve bölgede kaçakçılıkla mücadele kapsamında devriye görevi yapan Yamanyurt Hudut Karakolu'ndaki askeri tim, görüntü alınan bölgeye hareket etti. Bu sırada yol güzergahında pusu kuran bir grup PKK'lı, askeri time uzun namlulu silahla ateş açtı. Açılan ilk ateşte 1 teğmen şehit olurken 1 asker de yaralandı. Askerlerin karşılık vermesi üzerine karanlıktan faydalanan PKK'lılar dağlık alana kaçtı. Bölgede operasyon başlatılırken, yaralı asker Van Asker Hastanesi'ne götürülüp tedavi altına alındı.

ŞEHİT TEĞMENİN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

Van'ın Saray İlçesi'nde PKK'lılar tarafından kurulan pusuda şehit düşen teğmenin kimliği belirlendi.
 
Dün gece Türkiye-İran sınırında tespit edilen bir gruba müdahale etmek için bölgeye intikal eden Yamanyurt Sınır Karakolu'nda görevli time, PKK tarafından pusu kurularak ateş açıldı. Açılan ilk ateşte 1 teğmen şehit olurken, 1 asker de yaralandı. Şehit olan teğmenin Tokat'ın Zile İlçesi nüfusuna kayıtlı Emre As olduğu belirtildi. Teğmen As'ın cenazesinin Van'da yapılacak törenle memleketine gönderileceği bildirildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Hüseyin Karagöz 7 yıl önce
Şehit sayısı kaç oldu?...Yakında Öcalan-Erdoğan heykeli dikilir...Siz AKPliler hülooğğğ PKKlılar zıılgıt çeker...Barış kardeşlik projesi PKKlı Analar ağlamasın diye elele kutlarsınız ...Hadi bakalım az kaldı.Tabi ABD ve AKPnin hatta PKKnın Irakta kurduğu kürdistanın başkanı AKPnin gurur duyduğu Barzaniyi heykel açılışına davet edersiniz..AKP mitinginde gurur duyuyoruz temposu tutuyordunuz Barzani için...Barzani İsraile petrol satıyor Türkmen şehirleri işgal ediyor....Sizin gibilerin gurur duyacağı kadar var...
Ali Papa 7 yıl önce
Şehit Teğmenimizin katilini Vanda aramayın.O Ankarada taşınmak için eşyalarını topluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@