alexa metrics

banner536

"Ülkemizi göç baskısından korumak için gereken tüm adımları atacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan'daki gelişmelerle ilgili uluslararası alanda yoğun diplomasi yürüttüklerini söyledi.

Gündem 23.08.2021, 15:20 23.08.2021, 15:25
"Ülkemizi göç baskısından korumak için gereken tüm adımları atacağız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afganistan'daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesaplarından, Afganistan'daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili yürüttüğü diplomasi trafiğine ilişkin paylaşımda bulundu.

Erdoğan, konuyla ilgili Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel'e ilettiği mesajlara ilişkin bir infografiğe de paylaşımında yer verdi.

"Afganistan'daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz." ifadesini kullanan Erdoğan, "Bölgemizde istikrarı sağlamak, ülkemizi göç baskısına karşı korumak ve milletimizin huzurunu temin etmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz." vurgusu yaptı.


Yorumlar (11)
Davut 6 ay önce
Abi meraklanma ilk seçimde sözde değil özde yerli ve milli, hemşehrimiz Ekrem Başkan iktidara geleceği için hudut da namus olacak. Sen dert etme sayın cumhurbaşkanım
Sakarya spor 6 ay önce
Ülkeye kim ne olduğu belli olmayan HERGÜN yüzlerce insan giriyor. Biz HES kodsuz avm ye giremiyoruz. Adamlar elini sallayarak ülkeye giriyor. ????
fidans 6 ay önce
Ülkeye resmi rakamlara göre toplamda beş buçuk milyon, gayri resmi rakamlara göre ise sekiz milyonun üzerinde göçmen kaçak yollar ile girmişken..?
Asi61 6 ay önce
Bu ülke göçmen dolsada çaresi bulunur ama önce senin göçmen lazım.Sen varsan tüm belalar bizi bulur buldu da zaten.Anla artık sorun sensin.İnsanları aptal yerine koyma.Sen getirtin onları şimdi neyi engelliyeceksin.Yeter artık .
Akcaabatlilar 6 ay önce
demekki bütün hudut tamamen serbest birakilacak,cünkü dediklerinin HEP TERSI OLMUSTUR.
Mantıklı 6 ay önce
Etme Recep, Din Kardeşiyiz !
Arsinli 6 ay önce
Ömce Suriye başbakanı esatla görüşün çünki esat ülkeye dönüşlere af çıkardı ne bekliyoruz. Ayrıca 14 ağustos da baydın la ne konuşuldu orada abd askerliğini yapan 3 milyon Afgan İran araçları ile sınırımıza taşındı hepsini kabül ettiniz. Ülkede bulunan AKP seçmeninin evlerine onları şimdilik misafir edin sayın cbaşkanı. Geçti borun pazarı
Lio 6 ay önce
2023 de görüşürüz.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@