Türkmen Bakan Süleyman Soylu ile buluştu! “Terörle mücadelede Türkiye hep yanımızda oldu”

IKBY Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan Aydın Maruf, Süleyman Soylu ile bir araya geldi.

Türkmen Bakan Süleyman Soylu ile buluştu! “Terörle mücadelede Türkiye hep yanımızda oldu”

Uluslararası İş İnsanlar Derneğinin İstanbul’da düzenlediği “iş dünyası buluşmasına” katılan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan Aydın Maruf eski İçişleri Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu ile buluştu.

DEVLETİMİZİN KARARLILIĞI ÇOK ÖNEMLİ

Görev yaptığı dönemde gösterdiği ilgi ve alakasını asla unutmayacağını belirten bakan Maruf “Sayın Soylu bakanımızın terörle olan keskin mücadelesi Irak Türkmenlerine her zaman cesaret vermiştir. Terörle mücadele de devletimizin ortaya koyduğu kararlı mücadele çok değerli ve önemlidir” dedi.

TÜRKMENLER BARIŞ İÇİNDE YAŞAMAK İSTİYOR

Bakan Maruf, Türkiye’nin Türkmenlere her zaman her koşulda manevi destek verdiğini belirterek, “Bölgedeki birlikte yaşam kültürü önemli. Irak veya Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi sürece katılmak istiyoruz. Hepsinden de önemlisi Irak’taki Türkmenler barış içinde haklarını talep ediyorlar” dedi.

TÜRKMENLERE KARŞI HAKSIZLIK YAPILIYOR

Türkmenlerin Irak Anayasası'na göre ülkedeki üçüncü ana unsur olduğunu ve her zaman istikrarlı bir hükümet istediklerini vurgulayan Maruf, "Yeni Irak hükümetinde maalesef Türkmenleri temsilen bir bakanlık yok. Türkmenlere karşı haksız, adaletsiz bir politika izleniyor." dedi.

turkmen-bakan-suleyman-soylu-ile-bulustu-terorle-mucadelede-turkiye-hep-yanimizda-oldu.jpeg

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler