Türkiye'nin konuştuğu Palu Ailesine canlı yayında gözaltı

Türkiye'nin konuştuğu Palu ailesine Kocaeli Emniyeti tarafından gözaltı işlemi uygulandı.

banner432

Türkiye'yi günlerdir meşgul eden Palu ailesiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Kocaeli Körfez Başsavcılığı, günlerdir devam eden tv yayınını ihbar kabul ederek, aile fertleri hakkında 'Kasten adam öldürme suçundan gözaltı kararı verdi. 

Gözaltıların Meryem ve Melike Tahnal cinayeti ile ilgili olduğu ifade ediliyor.

Bir televizyon programına katılan Palu ailesi fertleri için gözaltı işlemi uygulanıyor. 

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri savcılığın talimatıyla ailenin evinde arama yapıyor. Ekipler, suç unsuru oluşturabilecek delil aranıyor. Palu ailesinin telefonları da incelemeye alındı. 

ANNE KIZI ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Alınan bilgiye göre, bir televizyon kanalındaki programa katılan kayıp Meryem Tahnal'ın eniştesi Tuncer Ustael'in, kadının öldürülerek gömüldüğünü iddia ettiği yeri tarif etmesi üzerine Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince geçen hafta yürütülen çalışmalara, sabah saatlerinden itibaren yeniden başlandı.

Soruşturma kapsamında, belirlenen bölgede Büyükşehir Belediyesi ve Körfez Belediyesine ait 2 iş makinesiyle kazı çalışması gerçekleştiriliyor.

Geniş bir alanı kapsayan arama sahasında ekipler, iki uçtan çalışmalarını yapıyor. Çalışma yapılan alanda yıllar içerisinde yükselme meydana geldiği düşünülerek, bölgenin olayın meydana geldiği zamanki seviyesine getirilmesinin planlandığı öğrenildi.

Polis ve olay yeri inceleme ekipleri, kazı alanında iş makinelerinin açtığı yerlerde delil ve bulgu arama faaliyeti yürütüyor.Kazı alanında polis ekipleri güvenlik önlemi alırken, bazı vatandaşların da çalışmayı izlediği görülüyor.

CANLI YAYINDA KELEPÇELENDİ

Müge Anlı'nın polis ekiplerinin geldiğini duyurmasyla Ustael çifti gözlatına alındı. Kameraların yayında olduğu sırada Tuncel Ustael'e kelepçe vuruldu. Ustael çifti canlı yayından ayrılırken Emine Ustael kameralara seslendi. Ustael, "Biz adam falan öldürmedik, yemin ederim biz kimseyi öldürmedik" dedi.

Türkiye'nin konuştuğu Palu Ailesine canlı yayında gözaltı

Türkiye'nin konuştuğu Palu Ailesine canlı yayında gözaltı

OLAY

Körfez ilçesinde yaşayan, aslen Ordulu olan Meryem Tahnal 2008'de, kızı Melike Tahnal da 2009'da kaybolmuş, polis ekipleri kayıp kişilerin bulunması için çalışma başlatmış, herhangi bir bulguya ulaşılamamıştı. Kayıp anne ve kızının öldürülerek gömüldüğü ihtimali üzerinde duruluyor.Bir televizyon kanalındaki programa katılan kayıp Meryem Tahnal'ın eniştesi Tuncer Ustael'in, kadının öldürülerek gömüldüğünü iddia ettiği yeri tarif etmesi üzerine 3 Ocak'ta Derince ilçesinin 60 Evler Harikalar sahilinde bulunan ağaçlık ve çalılık alan, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin yapılan arama çalışmasında da yer aldığı belirtilen kadavra dedektör köpeği "Melon"un tepkisi doğrultusunda güvenlik şeridine alınmıştı. Polis ekipleri, incelemeler sonucunda çalışmaların dünkü bölümüne ara vermişti.

Türkiye'nin konuştuğu Palu Ailesine canlı yayında gözaltı

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Ünver
Hasan Ünver - 6 ay Önce

Polislerde şov yapıyor. zübükler bu zamana kadar bir işi çözemediniz. Şimdi kalkmışsınız canlı yayında gözaltı kararı vermişler sizde uyguluyorsunuz. reyting uğruna yakında müğe anlı birilerini öldürdürse şaşırmıyaın silah patlarsa canlı yayında

Yavuz selim
Yavuz selim - 6 ay Önce

Artık Televizyon izlemez olduk Bu Programmları kapatılsın. Bune ya insanların piskolojilerini oynuyorlar. Sabah neşeyle kalkamıyacağız mı , korkuyla değilmi.

ünal Arslan
ünal Arslan - 6 ay Önce

Adaletin olmadığı yerde o boşluğu toplumun değer yargılarını gelenek göreneklerini ahlakını ayaklar altına alan bazı uyanık çakallar simsarlar doldurur bunların biri de televizyonlar ve program yapımcıları sabah akşam küfür kıyamet hakaret küçük düşürücü incitici konuşmalar stüdyolar oldu mahkeme salonu toplumsal cinnet geçiriyoruz RTÜK ne iş yapıyor anlamıyorum Atatürke arkadaşlarına sövmek hakaret etmek küçük düşürmek ifade özgürlüğü imiş böyle devam edin yazıklar olsun !

SIRADAKİ HABER

banner393