banner526

banner533

banner513

Türkiye Karadeniz'de enerji kaynağı keşfetti

Türkiye'nin Karadeniz'de doğalgaz bulduğu ileri sürüldü.

Gündem 19.08.2020, 18:07 19.08.2020, 18:24
Türkiye Karadeniz'de enerji kaynağı keşfetti

Türkiye Karadeniz'de enerji kaynağı keşfetti.

Bloomberg News'un konu hakkında doğrudan bilgiye sahip iki kaynağa dayandırdığı haberine göre, Türkiye Karadeniz'de bir enerji kaynağı keşfetti ve bu kaynak muhtemelen doğal gaz.

İki yetkili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Cuma günü kamuoyu ile yeni bir müjdeli haberi paylaşacaklarını” belirtmesinin ardından konuştu. Erdoğan aynı zamanda Doğu Akdeniz’de arama, tarama çalışmalarının devam edeceğini söylemişti. Cumhurbaşkanlığı, konuya ilişkin yorum yapmadı.

Erdoğan “müjde” ile ilgili bilgi vermese de, açıklaması sonrası Dolar/TL ’de %0,9’a varan günlük düşüş kaydetti. Borsa İstanbul günlük %2 yükseliş kaydederken enerji şirketleri Tüpraş %8,1, Petkim ise %9,9’a kadar arttı.

Yorumlar (5)
Kâmil 2 ay önce
Gerçekse, seçim söylemi değilse, çok iyi haber de, Yine de yandaş kapitalist patronlar yaşadı. Üretime gecildiginde de Halk doğalgazı yine kazık tarife ile kullanmaya devam eder.
Süleyman 2 ay önce
Daha dün ayrıldı gemi Trabzondan. O kadar basitti uç beş günde petrol yada gaz bulmak. Yersen.
Hasan 2 ay önce
Seçim yakındır.
yakun 2 ay önce
Müjde yandaş patronlara dır, biz doğalgazı yine kazık fiyattan tüketeceğiz. Yandaş patronlar kazanacak, tabi ki siyasilerin payını da ödemek koşuluyla.
H. M 2 ay önce
Bu haberler tamimiyle gündem değiştirme.. Şu ana kadar söylenler nerede boş bir haber çıkarsa şaşırmayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@