Türkiye İsrail'e nota verdi

Ankara İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı general Avi Mizrahi sözlerine sert tepki gösterdi. İsrail'e nota veren dışişleri bakanlığı, özür dilenmesini talep etti. İsrail Büyükelçisi Levy açıklamanın Kara Kuvvetleri Komutanının şahsi düşüncesi olduğunu söyled

Gündem 14.02.2009, 14:39
Türkiye İsrail'e nota verdi
Ankara İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı general Avi Mizrahi sözlerine sert tepki gösterdi. İsrail'e nota veren dışişleri bakanlığı, özür dilenmesini talep etti.

İsrail Büyükelçisi Levy açıklamanın Kara Kuvvetleri Komutanının şahsi düşüncesi olduğunu söyledi.

İSRAİLLİ GENERAL NE DEMİŞTİ?

İsrail Kara Kuvvetleri komutanı, Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Peres'e yönelik “Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz” sözlerine“aynaya bak” diyerek cevap vermişti.

Yabancı askeri temsilcilerin katıldığı bir toplantıda konuşan a, Türklerin uzun yıllar önce Ermenileri katlettiğini, aynı politikanın bugün de Kürtler üzerinde sürdürüldüğünü iddia etmişti.

General, İsrail'i Filistin topraklarını işgal etmekle suçlayan “Başbakan Erdoğan'ın ülkesinin Kuzey Kıbrıs'ı işgal ettiğini” savunmuştu.

İsrail Kara Kuvvetleri komutanı, Erdoğan'ın İsrail'in BM'den çıkarılması çağrısını da hatırlatmış ve “Böyle bir durumda, Türkiye de İsrail'in yanına eklenmelidir.” demişti.
Yorumlar (2)
galafgalı 12 yıl önce
büyükelçiye nota vermeye ne gerek vardı? çağır başbakanlığa,bir sağ,bir sol kroşe işte bu kadar, al sana NOTA!!!!!!!!!!!!!!
aozkants 12 yıl önce
Biz Turkiye Cumhuriyet vatandaslari olarak bu duzenbazlara gereken cevabin siddetlendirilerek surdurulmesini ayrica siyasi ve ticari baglantilarin suresiz dondurulmasi ve Isgal Altindaki Filistin Topraklarinda ki Turk Buyukelciligi geri cekilmesi burdaki sahsinda sinir disi edilmesi isteyen 73 milyondan biri ve 9 milyar da(dunya nufusu) 1 olarak Sevgilimi Devlet Idarecilerinden(Siyasilerden) beklenti icerisindeyiz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@