Türkiye ile ilgili herşeyden iğreniyorum dedi ve...

İsrail'de Türk kahvesi satan "Strauss" şirketine sosyal medyadan tepki yağıyor Channel 2 News haber kanalı, bazı İsraillilerin, gıda devi Strauss’un ‘Elite Türk Kahvesi’ adlı ürününe karşı sosyal medyada savaş açtığını bildirdi. Şirketin Facebook sayfasın

Gündem 28.08.2014, 11:02
Türkiye ile ilgili herşeyden iğreniyorum dedi ve...
İsrail'de Türk kahvesi satan "Strauss" şirketine sosyal medyadan tepki yağıyor
 
Channel 2 News haber kanalı, bazı İsraillilerin, gıda devi Strauss’un ‘Elite Türk Kahvesi’ adlı ürününe karşı sosyal medyada savaş açtığını bildirdi. Şirketin Facebook sayfasına yazılan yorumlarda, “Bugünlerde Türkiye ile bağlantılı her şeyden iğreniyorum”, “Bu kahvedeki Türklük nedir? Kahve çekirdekleri Türkiye’den değil. Kahve de İsrail'de üretiliyor” gibi ifadeler yer aldı.
 
1963’TEN BERİ ÜRETİLİYOR
 
Söz konusu yorumların binlerce kişi tarafından beğenildiği görüldü. Kullanıcılar kahvenin isminin değiştirilmesi talebinde bulunurken; bir İsrailli, “Kahvenin ismi, ‘Siyah/İsrailli/Lezzetli/Harika’ olarak değiştirilebilir. Yeter ki Türk olmasın” diye yazdı. Bir diğeri ise, “Bu kahvenin ismi insanların duygularını incitiyor. Ürünü boykot etmeliyiz” diye yazdı.
 
Firmanın tepkilere cevabı gecikmedi. Şirket, kahve çekirdeklerinin Türkiye’den değil Etiyopya, Kolombiya ve Vietnam’dan geldiğini ancak öğütülme şeklinin ‘Türk’ olduğunu belirtti. "Elite Türk Kahvesi", 1963’ten bu yana Tel Aviv yakınlarındaki Lod kentindeki aynı fabrikada üretiliyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@