Türkiye'deki orman yangınlarında son durum! 11 noktada devam ediyor

Türkiye'de çıkan orman yangınlarının 152'si kontrol altına alındı.

Gündem 04.08.2021, 09:36
Türkiye'deki orman yangınlarında son durum! 11 noktada devam ediyor

Günlerdir süren orman yangınlarıyla mücadele 8. günde de devam ediyor. Şu ana kadar 32 ilde 152 yangın kontrol altına alındı. Balıkesir'in de listeye dahil olduğu 6 ilimizdeki 11 farklı noktada ise yangınlara müdahale sürüyor.

Türkiye'de pek çok farklı noktada başlayan ve henüz tamamen kontrol altına alınamayan orman yangınlarıyla mücadele 8. günde de devam ediyor.

152 YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ülkemizdeki yangınlarla ilgili son durumu paylaştı. 32 ilde 152 yangın kontrol altına alınırken, 6 ildeki 11 noktada devam eden yangınlara müdahale sürüyor.

İşte devam eden yangınların bulunduğu iller:

-Antalya: Manavgat, Gündoğmuş

-Muğla: Marmaris, Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere, Yılanlı

-Isparta: Sütçüler

-Denizli: Tavas

-Balıkesir: Savaştepe

-Manisa: Akhisar

MANAVGAT

Manavgat ilçesinde bir haftadır devam eden orman yangınını söndürme çalışmaları devam ederken, dumanlar gökyüzünü kapladı.

GÜNDOĞMUŞ

Gündoğmuş ilçesinde dağlık alanda 3 helikopterin havadan yaptığı söndürme çalışmaları sürerken yangının yerleşim alanlarının bulunduğu bölgeye ulaşmaması için çaba sarf ediliyor.

MARMARİS

Marmaris'te 29 Temmuz günü Armutalan Mahallesi'nde başlayan orman yangınları devam ediyor. Orman yangınlarının 8. gününde yangınlara havadan ve karadan müdahale ediliyor.

KÖYCEĞİZ

Köyceğiz ilçesindeki orman yangını nedeniyle 5 mahalle tahliye edildi. Şu ana kadar Köyceğiz balını yapan arıların bulunduğu 2 bin hektarlık alanın yandığı tahmin ediliyor.

MİLAS

Muğla'nın Milas ilçesinde tüm çabalara rağmen günlerdir söndürülemeyen orman yangını, Kemerköy Termik Santrali'nin 1 kilometre yakınına kadar yaklaştı.

KAVAKLIDERE

İki gün önce yangın söndürme çalışmalarına katılmak üzere Azerbaycan'dan gelen ekipler de canla başla Kavaklıdere'deki söndürme çalışmalarına destek veriyor.

YILANLI

Seydikemer Eşen Mahallesi'nde ve Yılanlı Sungur'da çıkan 2 ayrı orman yangınları ile birlikte 5 ayrı noktada yangınlar devam ediyor. Ekiplerin alevlerle mücadelesi aralıksız sürüyor.

SÜTÇÜLER

Sütçüler ilçesine bağlı Çandır köyünde çıkan yangının ardından hemen harekete geçen Isparta Belediyesi bölgeye takviye olarak 100'ün üzerinde personel gönderirken, Ispartalıların da desteği ile su ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan 2 tır da yardım gönderildi.

TAVAS

Tavas ilçesinde meydana gelen orman yangını kısmen kontrol altına alınırken Denizli Valiliği tarafından yapılan açıklamada gün ışıması ile birlikte tekrar helikopter desteğiyle soğutma çalışmalarının yapılacağını bildirdi.

SAVAŞTEPE

Savaştepe ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Akpınar Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye, yangın söndürme helikopteri ile 6 arazöz, 2 ilk müdahale aracı, 2 su ikmal aracı, 4 iş makinesi, 3 itfaiye aracı ve çok sayıda işçi sevk edildi.

AKHİSAR

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesi Selçikli Mahallesi'nde çıkan yangını kontrol altına almak için tüm ekiplerini seferber etti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Davut 2 ay önce
Yangını kim çıkardıysa çıkardı hükümet neden buna hazır değil? 20 yıldır kesintisiz siz yönetiyorsunuz. Acil seçim gerekiyor.
onur 2 ay önce
kontrol altına alındı diye beyan edilen yerlerde zaten yanacak yer kalmadığından yangın söndü, yoksa yeterlimüdahale yapıldığından değil, orada canla başla elinden gelen herkesin emeğine sağlık ama havadan müdahale şart

Gelişmelerden Haberdar Olun

@