banner556

Türkiye'de günün koronavirüs raporu 02.12.2020

Bakan Koca günün koronavirüs raporunu açıkladı

Gündem 02.12.2020, 19:22 02.12.2020, 19:28
Türkiye'de günün koronavirüs raporu 02.12.2020

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı. 24 saatte 193 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 31 bin 923 oldu. 

Bakan Koca ayrıca şu ifadeleri kullandı;

Bugün tespit edilen 6.690 yeni hastamız var. Mevsim şartları nedeniyle kapalı ortamların kullanımı arttı. Artan aktif hasta sayısını azaltmak için kalabalık, kapalı ve yeterince havalandırılmayan ortamlardan uzak durmalıyız. 

korona

Yorumlar (5)
Trabzon 61 2 ay önce
3 günde Dünya ilk 3 deyiz hala bu akp mhp eseridir.. Sınıfta kaldı acil istifa etmeli..
Kaptan 2 ay önce
Sana göre bu corona belâsini Dünyanın başına bizim hükümetimiz sarmıştır değilmi?
Ali Papa 2 ay önce
Vaka sayısını, nüfusa oranlarsak, ABD ile hemen hemen başabaş olarak ilk iki sıradayız. Günde 3 saat sokağa çıkma hakkımız olduğu halde, sadece bir saat çıkıyoruz.Tenha olan herhangi bir markete, giriş çıkış azami 5 dakka olmak üzere ihtiyaç için vede tam korunmalı olarak uğruyoruz. 50-55 dakika kalabalık olmayan yerlerde yürüyüş yapıyoruz.Çalışmak zorunda olmayan kişilerin mümkün olduğunca bu şekilde veya benzer durumlarda hareket etmesi herşeyden önce kendi canları için son derece önemli. Maalesef, yürürken, bank ve kanapelerde, yol kenarlarında, büro, yazıhane v. b. İşyerlerinin balkonlarında, dükkanlarının önünde, maskeleri çenesinde, sigara içip, dumanını rasgele üfleyen, bağırarak konuşan birçok insan görüyoruz.Yolumuzun üstündeki bir pazaryerinin yanından geçerken, yasak olduğu halde yüksek sesle bağırıp satış yapanların seslerini duyuyoruz. Lütfen daha dikkatli olalım. Bana olmaz demeyin. Bu lanet virüs yakınımızda değil yanıbaşımızda olabilir.
Aristo 2 ay önce
Vaka sayıları ğizleniyor dendi inkar ettiler ortalığı ayağa kaldırdılar sonra kendi ağzıyla ğerçek vaka sayılarını açıkladılar ki vay ki vay dünya da ilk Üçteyiz li o bile inandırıcı değil çünkü halkına aylarca yalan söylerken hiç yüzü kızarmayan bir bakan ve ona bu yalanları her Allahın ğünü söyleten bir lider var vah ki vah sağından değil salğına bu yalancı zihniyetin iktidarında yakalanmak en kötüsü oldu ne söylerseniz artık hep şüphe şimdide ölüm sayılarını itirafta sıra
Kaptan 2 ay önce
ARİSTOS efendi hadi diyelim rakamlar doğru açıklanmadı, gerçek rakamlar aciklansa ne olaçak dahamı çok dikkat edeceksin ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@