Modern Pozitif Bilimler

banner513

Türkiye bu vahşetleri konuşuyor! Merve Yeşiltaş ve Dilan Karataş...

Hatay'da, babası tarafından ağaca asılarak öldürülen 7 yaşındaki Dilan Karataş'ın acısının üzerine Ordu'da, sevgilisi Soner Durgun tarafından üzerine benzin dökülerek yakılan Merve Yeşiltaş'ın (31) acısı eklendi. Kan donduran iki olan sosyal medyada büyük yankı buldu. Vatandaşlar çocuk ve kadın cinayetlerine tepki gösterdi

Gündem 11.08.2020, 12:26 11.08.2020, 12:48
Türkiye bu vahşetleri konuşuyor! Merve Yeşiltaş ve Dilan Karataş...

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, 9 Ağustos günü Cengiz Karataş, ayrı yaşadığı Suriyeli eşi Svazen Zade'den olan kızı Dilan Karataş'ı (7),yanına alıp vakit geçirmek istediğini söyledi. Ancak kızı Dilan'ı 16.00'da, annesine teslim edeceğini söyleyen Cengiz Karataş'tan haber alınamadı.

BABASI 7 YAŞINDAKİ DİLAN'I ASTI

Baba ile kızından haber alamayan yakınları, polise başvurdu. Yapılan arama çalışmasının ardından baba ile kızının ayrı ilçelerde ağaca asılı cansız bedeni bulundu. Küçük Dilan'ın babası tarafından asılarak öldürüldüğü belirlendi.

BİR GÜN SONRA İKİNCİ VAHŞET

Bu vahşetten bir gün sonra ise Ordu'nun Fatsa ilçesinde Soner Durgun (22),kendisini ve birlikte yaşadığı Merve Yeşiltaş (31) benzin dökerek yaktı. Ağır yaralanan, vücudunda 2'nci derece yanıklar olan Merve Yerlitaş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

ZANLININ SAĞLIK DURUMU CİDDİ

Tedaviye alınan Merve'nin katili Soner Durgun'un ise hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Soner Durgun'un, motorlu testerenin içindeki benzini Merve'nin ve kendisinin üzerine döküp yakması ise vahşetin boyutunu gözler önüne serdi.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

48 saatte Hatay ve Ordu'da peş peşe yaşanan iki cinayete, sosyal medyada büyük tepki yağdı. On binlerce sosyal medya kullanıcısı Dilan ve Merve'nin fotoğraflarını paylaşarak katillere ateş püskürdü.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
abdi abi 2 ay önce
şüphesiz ALLAHın buyruğundan daha güzel ne olabilirki...kısasta hayat vardır..haksız yere cana kıyanın canını alacaksın..
vatandaş 2 ay önce
azına sağlık herzaman savunduğum şeydir kısasa kısas
Vatandaş 2 ay önce
Ölene değil öldürülene acı. Zira o ahiretinide dünyasınıda mahvetti. Allahım sen bizi dinden imandan ayırma ayağımızı kaydırma kalbinimizi islam üzere sabit kıl sen bizi doğru yoldan sapıtma Ya Rabbülalemin ( amin )
Baloglu 61 2 ay önce
YA SİZ NASIL İNSANSINIZ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@