Türk Telekom'da Grev Kapıda

Türkiye Haber-İş Sendikası, Türk Telekom'da yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması nedeniyle 17 Eylüle kadar grev kararı alacak.Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan, sendika genel merkezindeki başkanlar kurulu to

Türk Telekom'da Grev Kapıda

Türkiye Haber-İş Sendikası, Türk Telekom'da yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması nedeniyle 17 Eylüle kadar grev kararı alacak.
Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan, sendika genel merkezindeki başkanlar kurulu toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, Mayıs ayında başlayan görüşmelerin uyuşmazlıkla sonuçlandığını, resmi arabulucu sürecinden de sonuç alınamadığını anımsattı.

Arabulucu raporunun dün kendilerine ulaştığını bildiren Akcan, görüşmelerde bir gelişme olmaması halinde, önümüzdeki hafta Salı gününden sonra 6 gün içinde grev kararı alacaklarını bildirdi.

Grev kararını aldıktan sonra uygulamaya geçmek için 2 ay beklemek gibi bir niyetleri olmadığını vurgulayan Akcan, ''Tabanımızın bir an önce grev kararı alınması yönünde talebi var. Bu talebe kulağımızı tıkamamız mümkün değil'' dedi.

Akcan, söylendiği gibi yüzde 38'lik zam taleplerinin olmadığını dile getirerek, bu konudaki temel isteklerinin sendika üyesi işçilerin ücretlerinin aynı işi yapan, aynı kıdem yılına sahip kapsam dışı personelin ücretleri düzeyine çekilmesi olduğuna kaydetti.

Ücretler konusundaki taleplerinin kurumun geçen yılki karının sadece yüzde 6'sına karşılık geldiğine dikkati çeken Akcan, çalışanlar arasında yaratılan ücret dengesizliğinin ortadan kaldırılmasını istediklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler