banner539

banner526

banner533

banner513

Türk gemilerinin limanına füze

Bir Türk gemisinin de yük boşaltmak üzere yeni yanaştığı limanda, geminin bulunduğu rıhtımdaki gümrüksüz satış mağazalarının depolarına düşen füze, depolarda yangın çıkmasına neden oldu.Saat 12.25 sularında düşen füzenin hemen yakınında bulunan Türk gemis

Gündem 04.01.2009, 18:00
Türk gemilerinin limanına füze

Bir Türk gemisinin de yük boşaltmak üzere yeni yanaştığı limanda, geminin bulunduğu rıhtımdaki gümrüksüz satış mağazalarının depolarına düşen füze, depolarda yangın çıkmasına neden oldu.

Saat 12.25 sularında düşen füzenin hemen yakınında bulunan Türk gemisinin adının "Tayyar Şenkaya" olduğu öğrenildi.

Türk gemicilerden birkaçının da o sırada gümrüksüz satış mağazalarında bulunduğu, patlama sırasında bazılarının üzerine depo duvarlarından parçalar düştüğü belirtilmekle birlikte, ciddi bir yaralanmanın meydana gelmediği de bildiriliyor.

Limanda ayrıca 5 Türk gemisinin daha yüklerini boşaltmak üzere beklediği belirtiliyor. Duman denizcilik firmasına ait M/V ÇİNE, Mert E, Osman Doğruyol, Şükran S ve Sultanköy adlı gemilerin de yükleme-boşaltma çalışmaları için limanda bulunduğu ifade edilirken, Aşdod limanında 20'dan fazla geminin olduğu kaydedildi.

Depolarda çıkan yangının çok büyük olmadığı belirtilmesine rağmen, depolarına füze isabet eden Aşdod limanı giriş ve çıkışları kapatıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@