Türk bayrağını aşağı indirdiler

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kürt sorununun demokratik, barışçıl çözümü’ başlıklı panel öncesinde salonda bulunan Türk bayrağı ve Atatürk posteri parti görevlilerinin uyarısı ile indirildi. BDP İl Başkanı İ

Gündem 23.05.2010, 18:33
Türk bayrağını aşağı indirdiler

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kürt sorununun demokratik, barışçıl çözümü’ başlıklı panel öncesinde salonda bulunan Türk bayrağı ve Atatürk posteri parti görevlilerinin uyarısı ile indirildi. BDP İl Başkanı İhsan Nergiz, “Siyasi partilerin düzenlediği toplantılarda Türk bayrağı ya da Atatürk posteri asılması zorunlu değil” dedi.

BDP Antalya İl Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Kürt sorununun demokratik, barışçıl çözümü’ başlıklı panel, Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi- Cam Piramit'te gerçekleştirildi. BDP Muş Milletvekili Nuri Yaman, Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emine Büşra Ersanlı, yazar Hasan Kıyafet'in konuşmacı olarak yer aldığı panele, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Panelin yapılacağı salonda program öncesi düzenleme yapan partililer, seminerin konusu ve parti isminin bulunduğu afişin sağ ve sol yanında bulunan Türk bayrağı ve Atatürk posterini indirtti. Bir görevli dışarıdan getirdiği merdiven yardımıyla önce Türk bayrağını daha sonra Atatürk posterini seminerin yapılacağı platformun arka bölümünden sökerek dışarıya çıkardı. Bu sırada BDP Antalya İl Başkanı İhsan Nergiz'le birlikte salona giren Nuri Yaman ve Prof. Dr. Ersanlı, salonda bulunan katılımcıları selamlayarak kendileri için ayrılan bölüme oturdu.

 

‘BU BİZİM EKSİĞİMİZ DEĞİL’

Panelin sonunda gazetecilerin salondaki Türk bayrağı ve Atatürk posterinin neden indirildiğine yönelik sorularına yanıt veren BDP İl Başkanı İhsan Nergiz, müdahale sırasında salonda olmadığını söyledi. Siyasi partilerin düzenlediği etkinliklerde Atatürk posteri ve Türk Bayrağı asma zorunluluğu olmadığını vurgulayan Nergiz, “Türk Bayrağı ve Atatürk posteri başka bir program için asılmış olabilir. Ama bizim programımız farklı. Bunu o zaman indirmemişlerse bu bizim eksiğimiz değil. Buna farklı bir anlam yüklemek doğru olmaz” dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@