7m

Çapkınoğlu

Tunceli-Erzincan yolu kesildi

Daha sonra kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için hava destekli başlatılan operasyonlar sürüyor. Tunceli'den Pülümür bağlantılı Erzincan karayolunun Ağlayan Kayalar bölgesinde bu sabah yola barikat kurup kesen 2'si kadın 10 kadar PKK'lı terörist, ara

Gündem 26.10.2008, 15:46
Tunceli-Erzincan yolu kesildi
Daha sonra kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için hava destekli başlatılan operasyonlar sürüyor.

Tunceli'den Pülümür bağlantılı Erzincan karayolunun Ağlayan Kayalar bölgesinde bu sabah yola barikat kurup kesen 2'si kadın 10 kadar PKK'lı terörist, araçları durdurup içindeki yolculara örgüt propagandası yaptı.

Yolcuların kimliklerini de kontrol eden teröristler, yolculara, “Bizim sizinle işimiz yok. Buradan bazı şahısların geçeceğini öğrendik, onları almak için geldik” dedi. Yaklaşık 1 saat yolu kesen teröristler daha sonra bölgedeki diğer teröristlerle yaptıkları telsiz görüşmesinden sonra ormanlık alana kaçtı.

Teröristlerin yol kestiğinin öğrenilmesi üzerine Tunceli'de karayolu kapatılarak araçların geçişine bir süre izin verilmedi. Erzincan'a gidecek araçlar durdurulup yolcular üzerinde arama yapılarak kimlik bilgileri sorgulandı. Yolun güvenliğinin sağlanmasından sonra karayolu araç trafiğine açıldı.

Yol kesen teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgeye karadan ve helikopterlerle Jandarma Özel Harekat Timleri sevkedildi. Ormanlık alanlar ve sarp tepelere doğru gittikleri belirlenen PKK'lıların izlerinin sürüldüğü belirtildi.

Yorumlar (6)
ÜNAL TAYAR 14 yıl önce
bu nasıl türkiye ya ben anlamadım kendi ülkemizde pkk yol kesiyor müdahale yok yeter artık ya yater bir türkiyemiz var başka yok
ufuqqq 14 yıl önce
Böle devam Ederse Türkiyenin halini düşünmeq bile istemiyrum mhp olsa başta başka bişe istemiyoruz idam qelirr herşey düzelir inanıyorumm
Taşkent 14 yıl önce
Eyyyy millet uyumayın Pkk ve onun partisi olan DTP ye AKP hükümeti yardım ediyor görmüyormusunuz mitinglerde silahlı olarak propaganda yapıyorlar ve kimsecikler bişiy demiyor biz azıcık konuştukmu hemde devlet yararına çete elamanı olarak göz altına alınıyoruz..PKK meydanlarda Apo köpeğinin serbest kalmasını isteğini söyledi peki onlara kim verdi bu cüreti biri AKP hükümeti ikinciyi söyleyemem,zaten inanmazssınız..görürsünüz yakında serbest kalacak ve bir ilden belediye başkanı olarak seçilecek..
cemcell 14 yıl önce
6 yıldır pkk hem dağda hem şehirde hortladı,bunun tek sebebi AK PARTİ dir.korkak-yada ince menfaatları var.ama pkk nın arkasında AK PARTİ var imaji yayılıyor.istabnulu-izmiri-mersini de pkk ya teslim ettiler..
a.alkan 14 yıl önce
resmen saçmalamışsın. mhp ide gördük.apoyu getirip, beslemeye başladı.erkek muhabbeti yapıp apoyu asamadı.
SON KALE 14 yıl önce
Bakın bu boşa memleketseverlik havarileri var ya günü gelince ilk onlar terkedecekler bu memleketi.öyle klavye arkasından konuşmak serbest sallayın bakalım.Değil PKK alayı gelsin meydanlarda konuşurmuş varsın konuşsun it ürür kervan yürür arkadaşlar bu pkk nın tabanı ne neden korkuyorsunuz .bir mehmet ölür bin mehmet doğar kafanızı yormayın bu memleketin kaderidir kan ile yoğrulmak onun için kıymetlidir benim memlketim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@