Tuncel gardiyan oluyor

Tekirdağ'da 125 kişilik infaz koruma memurluğu kadrosu için başvuran 620 kişiden birinin, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinde azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Erhan Tuncel olduğu ortaya çıktı. Dink cinayetinin azm

Tuncel gardiyan  oluyor
Tekirdağ'da 125 kişilik infaz koruma memurluğu kadrosu için başvuran 620 kişiden birinin, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinde azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Erhan Tuncel olduğu ortaya çıktı.

Dink cinayetinin azmettiricisi olduğu iddiasıyla yaklaşık 3 yıldır Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Tuncel, kendi yattığı cezaevine infaz koruma memuru olabilmek için başvuruda bulundu. Adalet Bakanlığı'nın memur almak için açtığı ilandan haberdar olan Erhan Tuncel'in, tutuklu bulunduğu F Tipi cezaevinden Tekirdağ Adliyesi'ne başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Henüz kesilmiş cezası olmadığı için ön başvurusu kabul edilen Erhan Tuncel, öğleden sonra tutuklu sevk aracı ile Tekirdağ Adliyesi'ne getirildi. F Tipi Cezaevi'nde kilo aldığı gözlenen Erhan Tuncel rahat tavırları ile dikkat çekti. Adliyenin arka kapısından içeri alınan Tuncel, başvuruların alındığı komisyonun önüne çıktı. Jandarma erlerinin eşlik ettiği Erhan Tuncel'in boyu ve kilosu ölçüldü. 92 kilo ve 1.83'lük boyu ile infaz koruma memurluğu şartlarına uyan Erhan Tuncel, cezaevinde girdiği KPSS sınavdan ise 83 bin 125 puan almıştı.

Adliyedeki işlemlerinin ardından yeniden kelepçeleri takılan Erhan Tuncel, diğer memur adaylarının şaşkın bakışları arasında adliyenin arka kapısına getirildi. Tutuklu ve sevk aracına elleri kelepçeli olarak bindirilen Tuncel, tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevine götürüldü.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler