Tuncay Özkan tutuklandı

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazeteci Tuncay Özkan, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan ve eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı. Beşiktaş'taki

Gündem 27.09.2008, 11:40
Tuncay Özkan tutuklandı

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazeteci Tuncay Özkan, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan ve eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı.

 Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarınca ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Tuncay Özkan, Adil Serdar Saçan, Gürbüz Çapan, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Üyesi emekli Hakim Albay Tanju Güvendiren, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in eski avukatı ve Aydınlık dergisi yazarı Emcet Olcaytu, tıp doktorları Mesut Özcan ile Hüseyin Nazlıkul'un sorguları tamamlandı. Mahkeme, Özkan, Saçan, Çapan, Güvendiren, Nazlıkul ve Olcaytu'nun tutuklanmasına karar verirken, Mesut Özcan'ı serbest bıraktı.

Tuncay Özkan ve diğer 5 kişinin tutuklanma gerekçelerinin, ''Ergenekon terör örgütüne üye olmak ve örgüt adına faaliyette bulunmak'' olduğu belirtildi.
Bu arada tutuklanan 6 kişi, Metris Cezaevi'ne gönderildi.

Yorumlar (3)
trabzonof 12 yıl önce
Evet artık eski camlar bardak oldu diye bir söz vardır.Kimsenin yaptığı yanında kar kalmayacak bundan sonra,artık Türkiyede hukuk çalışacak bundan sonra inşlh.Bu halkı kimse daha sömüremeyecek benim istediğim gibi her şey olacak kimse diyemeiyecek,artık keyfi gelince kimse darbe yapamıyacak,halka zulum eden şahıslar adalet önünde hesap verecek.Yeterki savcılzrımız ve hakimlerimiz cesaretli olsun,herşey güzel olacak EVELALLAH.
armada 12 yıl önce
hani miting alanlarında bağırıyodun tuncay efendi benide alın erkekseniz diye ne oldu hala erkekler varmış dimi bu ülkede hiç biriniz TC den büyük deilsiniz ve olamazsınız bu kara çok sevindirici bir sonuç
canr 12 yıl önce
bu ülkeyi babalarının çifliği zannediyolardı tutklanmada geç bile kalındı umarım ağır bir ceza alır. Kükanbeygibi posta koyuyordu bu ülke bu milletin ülkesi ülke değerlerine küfrederek, milletin seçtiklerine hakaret ederek bir yere varamayacağınızı her halde anlamişsınızdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@