Trafik cezaları havadan geldi

Helikopterle trafik denetimi gerçekleştirilmeye başlandı.

Trafik cezaları havadan geldi

İçişleri Bakanlığının trafik kazalarını önleme amacıyla başlattığı 100 günlük eylem planı kapsamında helikopterle trafik denetimi gerçekleştiren Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri, kuralları ihlal ettiği belirlenen sürücülere cezai işlem uyguladı. Kural ihlali havadan belirlenen 67 sürücüye uygulama noktasında trafik cezası kesildi. Havadan yapılan denetimlerde bir günde 835 araç kontrol edildi, kural ihlalinden 15 bin 885 lira ceza uygulandı.

İçişleri Bakanlığının trafik kazalarını önleme amacıyla başlattığı 100 günlük eylem planı kapsamında helikopterle trafik denetimi gerçekleştiren Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri, kuralları ihlal ettiği belirlenen sürücülere cezai işlem uyguladı.

Havadan denetimlerde, kural ihlali yapanları havadan tespit eden ekipler, bu araçları uygulama noktalarına bildirdi.

Kontrol noktasındaki güvenlik güçleri de hem helikopterdeki ekipler tarafından hem de drone yardımıyla kural ihlali yaptığı tespit edilen sürücülere cezai işlem uyguladı.

Denetimlerde, otoyol ve şehirler arası karayollarında gözlenen sağ şerit veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, hız sınırını aşma, yakın takip ve karayolunda zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek gibi ihlallerin önlenmesi başta olmak üzere ana arterlerde trafiği aksatacak durum ve ihlallere daha hızlı müdahale edilmesi amaçlandı.

KURAL İHLALİ YAPAN SÜRÜCÜLER HAVADAN TESPİT EDİLDİ

Havadan yapılan tespitlerde 67 araca, kural ihlalinden 15 bin 885 lira ceza uygulandı. 23 araç trafikten men edildi, 835 araç kontrolden geçirildi.

Yetkililer, hava destekli denetimlerin, farklı gün ve saatlerde süreceğini belirtti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Naci
Naci - 2 ay Önce

İlk önce mevcut kurallar doğru uygulanmalı. Dolmuş söförleri ne kırmızı ne kural tanımıyor. Havadan denetimmiş. Levhalar doğru ve hız limitleri düzeltilmeli. Yol yapılırken kalan levhalar bile hala duruyor. Kendimizi kandırmayalım.

ÇAĞRIBEKAR
ÇAĞRIBEKAR - 2 ay Önce

HELİKOPTER KENDİ MASRAFINI ÇIKARAMAZ..
EKONOMİK YÖNDEN SAÇMALIK....

Ali Fuat
Ali Fuat - 2 ay Önce

Demek ki millete havada karada hiç fark etmez her türlü ....

Mustafa61
Mustafa61 - 2 ay Önce

Artik nekadar para kazandilarasa helikopter ucurmaya baslamislar. Ne diyeyim bilemedim hayirli islermi,Bol kazanclarmi

ali mecmuati
ali mecmuati - 2 ay Önce

polis karada gözünün önündeki kural ihlallerine ceza yazsın bıraksınlar havadan şov yapmayı,

Hakan
Hakan - 2 ay Önce

Showu birakin. karadaki işinizi doğru yapın işler duzelir

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441