banner491

Trabzonspor'un kupasını geri almak istemişti - Karar verildi

Fenerbahçe müzesindeki Trabzonspor kupasını almak isteyen kişi hakkında karar verildi.

Trabzonspor'un kupasını geri almak istemişti - Karar verildi
banner492
banner432

Fenerbahçe'nin Ülker Stadyumu'ndaki müzesinde bulunan Trabzonspor'un şampiyonluk kupasını almaya çalışırken yakalanan Trabzonspor taraftarı, 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezayı erteledi. 

Fenerbahçe'nin Ülker Stadyumu'ndaki müzesinde bulunan Trabzonspor'un şampiyonluk kupasını almaya çalışırken yakalanan Halit Şahin’in “mala zarar verme” ve “nitelikli hırsızlığa teşebbüs etme” suçlarından 11 yıl 6 ay hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. Anadolu 13’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Halit Şahin ve avukatı ile müşteki Fenerbahçe Kulübü Derneği avukatı katıldı. Mahkeme başkanı, sanık Halit Şahin’in 472 liralık zarar miktarını ödediğini tutanağa geçirdi. Müşteki avukatı ise duruşmada söz alarak, “Zarar tazmin edilmiştir. Zararın giderilmeli beraat için yeterli değildir” diyerek sanığın cezalandırılmasını istedi. 

Bunun üzerine söz alan sanık avukatı Tolga Altuntaş, “Zarar müvekkilim tarafından giderilmiştir. Hırsızlık suçuna ilişkin suçun unsurları oluşmamıştır, suç kastı yoktur. Kendisi ses getirmek amacıyla eylemde bulunmuştur, kupaya da zarar vermemiştir. Kupayı alınca adaletsizliği protesto amacıyla hareket etmiştir. Bu suçtan beraatine karar verilmesini talep ederiz” dedi. 

“PROTESTO AMACIYLA HAREKET ETTİM”

Sanık ise, hırsızlık amacıyla hareket etmediğini söyleyerek, “Sadece protesto amacıyla hareket etmiştim” diye konuştu. 

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Halit Şahin’i “hırsızlığa teşebbüs etme” suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Sanığın “mala zarar verme” suçundan ise 5 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmeden mahkeme, hapis cezalarını erteledi. 
Duruşma sonrasında açıklama yapan Halit Şahin, adaletin olduğuna ama ülkemizde doğru bir şekilde ceza verildiğine inanmadığını söyleyerek, "Kupa hırsızlarının ceza almayıp da protesto amaçlı bir eylemde ceza alıyorsak adalette bir problem var. Adalet olsaydı kupa gerçek yerinde, Trabzonspor'un müzesinde olurdu"
dedi. 

Halit Şahin, 11 Ocak 2017 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü Derneğine ait Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi içerisinde bulunan halka açık müzeye giderek, 2010-2011 sezonu Lig Şampiyonluğu kupasının sergilendiği camekanı kırıp kupayı eline alıp “Kupa bizim, Trabzon” diye bağırmıştı. Olaya ilişkin Şahin hakkında “mala zarar verme” ve “nitelikli hırsızlığa teşebbüs etme” suçlarından 2 yıl 3 aydan 11 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açılmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 10:58

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taraftar
Taraftar - 13 ay Önce

Çark nasılda işliyor suçlular suçsuz suçsuzlar suçlu öylemi sizi Allaha havale ediyorum...

Kanfe
Kanfe - 13 ay Önce

Çin atasözü aklıma geldi "iki zengin mahkemeye düştüğü zaman hâkim onları baristirirmis, bir zengin bir fakir mahkemeye düştüğü zaman hakim kararı zenginden yana verirmiş, iki fakir mahkemeye düştüğü zaman işte o zaman adalet yerini bulurmus"

müslüm
müslüm - 13 ay Önce

geçmiş olsun halidim,
bizim kupamızı çalan belli,
maalesef trabzon halkının büyük kısmı halen o hırsızlara teveccüh gösteriyor.
san helal olsun,
bir gün hak ta gelir adalette,
dünya haramilere kalmaz.

Hakan
Hakan - 13 ay Önce

Kardeşim millet adam öldürüyor bu kadar ceza yemiyor

jtursun
jtursun - 13 ay Önce

durusmaya 1000000ts li geleydi

Mustafa
Mustafa - 13 ay Önce

O kadar kulup baskani,milletvekiki,bakani ses cikarmazken sizemi kaldi kupayi sahiplenmek.durmak yok yola devam

Tonyali Murat
Tonyali Murat - 13 ay Önce

Herkes senin kadar yürekli olabilseydi keşke.
2011 senesinden beri bizim camia ve etrafinda ki Taraftar gurubu Ölü numarasi yapiyor.

YORGUN
YORGUN - 13 ay Önce

HIRSIZLIĞI ŞU AN KUPAYI MÜZESİNDE BULUNDURAN YAPMIŞTIR. AMA ARKALARINDA TFF VE SİYASİLER OLDUĞU İÇİN AK'LANDI. GERÇEK SUÇLULAR DIŞARIDA...


banner441

banner472