Trabzonlu işadamı 9. kez Kırkpınar ağası oldu

 Kırkpınar’a 9. kez ağa olan Trabzonlu işadamı bu koçun değeri tam: 661 bin TL 

Gündem 07.07.2019, 16:28
Trabzonlu işadamı 9. kez Kırkpınar ağası oldu

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalık ihalesi yapıldı. 659. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ağası 661 bin TL bedelle, 2 altın kemerli, 9 yıl Kırkpınar’da ağalık yapan iş adamı Seyfettin Selim oldu. 
UNESCO tarafından 16 Kasım 2010 tarihinde Dünya Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmeye hak kazanan, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde gelecek yılın ağası da belirlendi. 

Kırkpınar ağalık koçu 661 bin TL'ye satıldı 
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ihaleyi 222 bin TL ile açtı. Gürkan, “Savaşta ve barışta, zor günde, iyi günde Kırkpınar Yağlı Güreşleri her zaman devam etti, bundan sonra da devam edecek. 659. Kırkpınar Ağalığı ihalesini şu anda başlatıyoruz. Ağalık ihalesini 222 bin TL ile açıyorum” dedi. Tek adayın yarıştığı ihalede 659. Kırkpınar Ağası iş adamı Seyfettin Selim, 661 bin TL bedelle koçun sahibi oldu. 


3. altın kemere tek yıl kaldı 
Kırkpınar’da 9 yıllık ağalık yapan Trabzon Araklılı iş adamı Seyfettin Selim, 2 altın kemer sahibi olduğunu ve bu ağalık ile birlikte 3. altın kemeri hedeflediğini söyledi. Selim, "Kırkpınar’ı severek, isteyerek ağalık yapmaya aday çıkıncaya kadar bu sene olduğu gibi ben devam edeceğim” dedi. 
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da şu ifadeleri kullandı: 
“2 altın kemerli, 9 yıllık ağalık yapan Seyfettin Selim ağamız, eğer 1 yıl daha ağalık yaparsa kırılması güç bir rekor elde etmiş olacak ve 3. altın kemeri kazanmış olacak.” 


Yorumlar (5)
Fetih 2 yıl önce
Sor bu ağa dayıya trabzona 1 liralık yatırımın var mı diye? Der ki köye ev yaptım. Türkiyede ekonomi bitki işsizlik tavan yapmış, o paraya neler yapılır kimlere iş sağlanır ya? 661bin tl bu? Acayip sinirlrniyorum böyle boş işlere. Ülkeye faydası ne? Yağlanıyoruz güreşiyoruz elimizi öbürünün donuna sokuyoruz. Eee sonuç ne? Altın kemer almışmış. Dayı ölünce mezarınıda altın kaplama yapsınlar. Üstüne de boş işlere meraklıydı yazsınlar. Böyle parası olupta nereye harcayacağını şaşıranlara tek lafım birgün ararsınız
YASAT 2 yıl önce
TS ye katkısı var mı?
Ali Faruk Terzi 2 yıl önce
Yeni enerji Bakan yardımcısı Trabzonlu bir profesor boşuna demiyorlar trabzon da ne yetişir anca adam yetişir diye
Sınıf öğretmeni 2 yıl önce
Trabzon'a yatırımların çoğalmasını istiyoruz
oflu 2 yıl önce
yapdığı bağış edirne belediyesine gidecek ve o darbesever edirne belediye başkanı da elinde kadeh ile zevk yapar o parayla

Gelişmelerden Haberdar Olun

@